Всього було подано 30 заявок з концепціями потенційних ініціатив та відібрано 20 для подальшого доопрацювання авторами на IIетапі Програми.
На II етапі учасники Програми візьмуть участь у тренінгу з планування інтерпретації спадщини за участю місцевих зацікавлених сторін, що планується у червні цього року. Навчання включатиме ознайомчий візит до осередків сучасної інтерпретації спадщини в Україні – Центру спадщини Вигодської вузькоколійки (Івано-Франківська обл.) та / або Фортеці Тустань (Львівська обл.). Орієнтовні дати тренінгу – 23-26 червня 2021 року. Остаточна інформація щодо графіку, локацій, а також програма тренінгу будуть надані учасникам після того, як вони підтвердять свою участь.
Також на даному етапі Програми учасникам буде надано менторський супровід, який дозволить розробити / адаптувати плани інтерпретації спадщини громад, вдосконалити подані ініціативи та подати їх для остаточного відбору в рамках Програми.
На III Етапі Програми будуть відібрані п’ять найкращих ініціатив-переможців, на реалізацію яких будуть надані малі гранти.
Агентство з розвитку приватної ініціативи від імені спільноти мережі Go Heritage! Вітає переможців:
- Громадська організація Центр розвитку ініціатив “ІнСорс” (Кременецька територіальна громада Тернопільської області): створення й популяризація локального медіапродукту про культурний та туристичний потенціал Кременецької громади.
- Громадська організація Платформа сталого розвитку “ПЕРСПЕКТИВА” (Новоселівська сільська рада Полтавського району Полтавської області): кампанія з підвищення обізнаності щодо потенціалу місцевої спадщини в громаді.
- ГО «Надвірнянський туристично-інформаційний центр» (Надвірнянська територіальна громада Івано-Франківської області): заходи молодіжної команди з підвищення потенціалу та привабливості для відвідувачів руїн замку Краснодвір за участю місцевих волонтерів.
- ГО Братство імені князів Острозьких (Острозька міська громада Рівненської області): заходи з підвищення потенціалу та привабливості для молодих відвідувачів Новомалинського замку за участю мешканців громади.
- МП “ЛЕМКО-центр” при ГО “Чарівні Руни” (Званівська громада Донецької області): розвиток потенціалу спадщини Званівської громади через підготовку команди юних гідів-інтерпретаторів та використання онлайн-інструментів.
- Молодіжна ініціативна група “Джура” у партнерстві з Благодійною організацією «Фонд громади міста Олешки ім. Софії Фальц-Фейн» (Олешківська об’єднана територіальна громада Херсонської обл.): підготовка та реалізація за участі молоді козацького фестивалю на території Олешківської Січі.
- ГО «Лійка» (Василівка-на-Дніпрі Василівського старостинського округу № 1 Раївська сільська рада Дніпропетровської обл.): створення креативних груп з числа місцевих мешканців та розробка унікальних елементів інтерпретації місцевої спадщини за їх участю.
- Ініціативна група молодіжного простору (Рогатинська міська територіальна громада Івано-Франківської області): дослідження й інвентаризація ресурсів спадщини Опілля молоддю громади.
- БО “Благодійний фонд “Центр допомоги “ГАРАНТ” (Роганська територіальна громада Харківської області): приваблення відвідувачів через промоцію об’єктів місцевої культурної та природної спадщини за участі креативних мешканців міста, де виробляють відомий бренд пива.
- Ініціативна група “Відродження спадщини Куяльницької ОТГ” (Куяльнцицька територіальна громада Одеської обл.): розробка за участю креативної місцевої молоді та запуск трьох етнотурів, які знайомлять з місцевим стилем життя та культурами праці конкретних мешканців українського, молдовського, болгарського, чеського етносів у Куяльницькій громаді.
- ГО «Мамонт-фемелі» (Понорницька громада Новгород-Сіверського району Чернігівської області): організація та проведення фестивалю місцевої молоді «Мамонт-Фест».
- Громадська організація “Туристична асоціація”Гуцулія” (Косівська територіальна громада Івано-Франківської області): розробка місцевою творчою молоддю концепції інтерпретації новітньої спадщини, створеної молодими косівськими майстрами та створення елементів інтерпретації для спадщини, що твориться сьогодні.
- Молодіжна рада Великоомелянської сільської ради (Великоомелянська ТГ Рівненського району Рівненської області): заходи молодіжної команди з підвищення потенціалу спадщини та привабливості для відвідувачів Великоомелянської ТГ.
- Ініціативна група Новороздільської ТГ (Новороздільська міська громада Львівської області): заходи молодіжної команди з підвищення потенціалу місцевої спадщини як невід’ємної умови місцевої ідентичності та формування унікального іміджу громади.
- Громадська організація «Трансформація» (Білозерська селищна громада Хкерсонської обл.): набуття досвіду створення атракції та інтерпретування культурної спадщини через підготовку та проведення за участі мешканців молодіжного фестивалю «Kizim Юшка Fest» на території громади.
- Громадська організація “Координати успішної громади” (Новоушицька селищна територіальна громада Хмельницької області): об’єднання активних мешканців та стейкхолдерів розвитку навколо місцевої природної спадщини берегів ріки Отроківки з ознакуванням маршруту.
- БФ “Баришівська зернова компанія” (Чорнухинська ТГ Полтавської обл.): покращення засобів інтерпретації унікальної спадщини Григорія Сковороди зусиллями молодіжної ініціативної групи
- Громадська організація Школа Робототехніки “Вперед у Майбутнє” (Запорізька область, Молочанська територіальна громада, с. Лагідне, Кіровська Сільська Рада, Токмацький район): дослідження та відродження спадщини старовинних вітряних млинів з подальшим моделюванням механізмів вітряків для використання у заняттях дітей з робототехніки.
- ГО «Джем ШМ» (Рукшинська ОТГ Чернівецької обл.): посилення ідентичності громади та покращення її туристичного іміджу шляхом підвищення інтересу до мешканців до традиційних культур праці.
- Ініціативна група Прилуцького краєзнавчого музею ім. В. І. Маслова (Місто Прилуки Чернігівської області): створення 3D моделей Прилуцької фортеці для дітей та молоді.
До резервного списку учасників II етапу програми увійшли:
- Молодіжна ініціативна група Пійлівського старостинського округу Калуської ТГ Івано-Франківської області): заходи з інвентаризації ресурсів спадщини села Пійло та підготовка концепції інтерпретації спадщини за участю молодіжних лідерів громади.
- Молодіжна громадська організація “Вектор” (Жидачівська МТГ Львівської області): розробка концепції квіткового туру «Шляхом чорнобривця» та встановлення засобів інтерпретації.
- Молодіжна ініціативна група ” З Шульгівкою в серці” (село Шульгівка; Петриківська селищна рада; Дніпровський р-н; Дніпропетровська обл.): кампанія з підвищення обізнаності місцевих мешканців щодо спадщини Шульгівки та навколишніх сіл громади – Сорочине, Плавещини, Судівки.
- Громадська організація “Якимівська світлиця” (Якимівська селищна рада Запорізької області): створення дорожньої карти економіки добробуту на основі спадщини громади та навчання місцевих зацікавлених сторін.
- ГО “БЕРИ і СЛАВ” (Бериславська територіальна громада Херсонської області): посилення ідентичності полікультурної громади шляхом кампанії з підвищення обізнаності місцевої молоді про своє коріння: проведення бойківського фестивалю.
Всього на конкурс було подано 30 заявок ОГС та ініціативних груп з 14 областей України. Найбільша кількість заявок була подана з Івано-Франківської – 7, Рівненської та Херсонської областей – по 3 заявки. Не було подано жодної заявки з Луганської, Київської, Черкаської, Вінницької, Закарпатської, Миколаївської, Сумської, Кіровоградської, Житомирської, Волинської областей.
ГО АРПІ Щиро вдячна усім заявленим ОГС та ініціативним групам за інтерес до спадщини своїх громад та бажання продумано та зважено діяти в напрямку її порятунку та розквіті та обов’язково зустрінеться з усіма на форумі молодіжних ініціатив, що відбудеться наприкінці проекту.
Програма здійснюється в рамках проекту «Спадщина для розвитку-II: підвищення управлінської спроможності малих громад України через залучення молоді» за співфінансування Національного Фонду на підтримку демократії (NED). Проект є продовженням попередньої ініціативи АРПІ за підтримки NED «Спадщина для розвитку: підвищення громадської участі у збереженні та використанні потенціалу спадщини місцевих громад» та ставить за мету залучити потенціал молоді та надати молодим лідерам громад навички розумного управління потенціалом спадщини в інтересах місцевого розвитку, а також створити для них можливості реалізувати власні креативні ініціативи у своїх громадах. Детальніше про проект – тут https://cutt.ly/ax5yqOs.
Коментарі