bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Представники територіальних громад пройшли навчання з розвитку безпеки в умовах пандемії

Вчора під Києвом завершився дводенний тренінг «Інструменти самофасилітації розбудови безпеки в громаді», організований для чотирьох громад-учасниць проєкту “Посилення потенціалу громад реалізовувати системні зміни у сфері безпеки, що пов’язані з особливими загрозами та потребами в умовах пандемії COVID-19”. Цей проєкт реалізується ГО «Інститут миру і порозуміння» за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” в рамках програми «Громадське здоров’я».

Участь у тренінгу взяли 17 представників із чотирьох громад: Хмельницької міської територіальної громади, Полтавської міської територіальної громади, Миколаївської територіальної громади (Сумська обл.) та Лисецької селищної територіальної громади (Івано-Франківська обл.).

Усі учасники й учасниці заходу мали змогу ознайомитися з комплексом інструментів самофасилітації розвитку безпеки у громадах під час пандемії із фокусом на потребах вразливих груп населення, а також навчилися самостійно користуватися ними для потреб їхніх громад. Зокрема йдеться про такі інструменти як:

  • Самоаналіз безпекових ризиків в громаді під час пандемії
  • Самоаналіз потенціалу громади впроваджувати безпекові зміни з урахуванням потреб вразливих груп населення в умовах пандемії
  • Самофасилітація стратегічної сесії з розвитку безпеки/розробки програми з безпеки
  • Самофасилітація моніторингу та оцінки ефективності безпекового проєкту/програми/стратегії

Спільний проєкт МФ “Відродження” та ГО “Інститут миру та порозуміння” (ІМіП) спрямований саме на посилення потенціалу територіальних громад запроваджувати стійкі зміни у сфері безпеки, що покращують становище вразливих груп населення під час пандемії. ІМіП надає консультативну підтримку та навчання командам із громад, що включають представників органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, що відповідає за питання безпеки та здоров’я на місцях, а також громадських та благодійних організацій, які опікуються вразливими категоріями осіб.

«Основний підхід цього проєкту – розвинути міжінституційну взаємодію, координацію та ефективну комунікацію акторів у сфері безпеки в ТГ. Для цього ми не просто надаємо вам консультації і організаційну підтримку в розробці програм з безпеки і реалізації проєктів. Основна мета ІМіП - передати знання і навички людям, які проживають у громаді і відповідають за безпеку у ній. За допомогою набутих протягом проєкту навичок ви зможете самостійно, без залучення зовнішніх експертів, розробляти стратегії, програми з безпеки, алгоритми та протоколи протидії пандемії на місцях, враховувати безпекові потреби вразливих груп, оцінювати ризики з безпеки, актуальні для їхньої громади, та інше», - розповіла координаторка проєкту, експертка ГО ІМіП з розбудови безпеки у громадах Ольга Корабльова.

В найближчі півроку команди, що пройшли навчання, зможуть відпілотувати отримані знання та навички під час реалізації власних проєктів із безпеки, що субгрантуються МФ “Відродження” у їхніх громадах. А ГО ІМіП забезпечить їх консультаційною й організаційною підтримкою на цьому шляху.

Більше про цей проєкт, а також про інструменти розбудови безпеки в громаді, читайте на сайті: https://cutt.ly/RvJ4vpZ

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” у межах проєкту “Посилення потенціалу громад реалізовувати системні зміни у сфері безпеки, пов’язані з пандемією COVID-19 та особливими загрозами і потребами вразливих груп населення”

Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду “Відродження”.

Контакти

  • pr@ipcg.org.ua
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.