30 березня, на День народження Івана Дубинця, на честь якого запроваджений конкурс, підбито його підсумки.
Усього протягом 30 січня — 15 березня 2021 року до участі в конкурсі надійшов 41 твір, 38 з яких відповідали усім вимогам, а саме: були написані українською мовою, містили згадку про Медвин, з якого проходив Іван Дубинець, чи Медвинське повстання, очевидцем якого він був і про яке написав книжку «Горить Медвин», а також не перевищували 1180 слів.
За умовами конкурсу, члени журі мали оцінити надіслані для участі твори за шкалою від 1 до 10 балів, де 10 — найвища оцінка, а ті три учасники, які наберуть найвищу кількість балів будуть оголошені переможцями. При оцінюванні членам журі не повідомлялися імена конкурсантів. Ще один твір-переможець мала обрати освітня ініціатива «Медвин. Повстання», засновниця конкурсу.
Таким чином, найвищу кількість балів від журі отримали:
Всім переможцям призначено грошову премію у розмірі 500 гривень та книжкові подарунки від організаторів конкурсу — Українського інституту національної пам’яті, Фундації імені Івана Багряного, освітньої ініціативи «Медвин. Повстання».
Серед учасників є також твори, що були дуже близькими до перемоги, тож організатори вирішили відзначити і їх книжковими подарунками. А саме:
Слід відзначити, що учасники цьогорічного конкурсу походять з усієї України та навіть з-за кордону. Найбільше творів надіслали з Києва та Київської області (13), по 4 твори найдійшло з Львівської і Донецької областей, 3 – із Запорізької, по 2 — з Кропивницького, Дніпропетровської, Миколаївської, Луганської, Сумської областей та по одному твору — з Рівного, Вінницької, Хмельницької, Харківської і Херсонської областей. Наймолодший автор має 11 років, а найстаршому — 70.
Твори-переможці та високо оцінені твори будуть опубліковані на сайті medvyn-povstannia.org.ua.
Організатори анонсують ІІ літературний конкурс імені Івана Дубинця у 2022 році.
Організатори конкурсу: освітня ініціатива «Медвин. Повстання», спільно з Українським інститутом національної пам’яті, Фундацією імені Івана Багряного, Товариством дослідників України, громадською організацією «Молодь вТренді», Музеєм історії Богуславщини.
Коментарі