bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Програма СИЛА запустила Advocacy Youth Academy
24.03.2021

Лідери й лідерки із Донецької, Дніпропетровської, Луганської, Запорізької та Харківської областей навчатимуться розробляти та реформувати політику інтеграції внутрішньо переміщених осіб (ВПО) у своїх громадах та сприяти соціальній згуртованості на місцевому рівні.

За даними дослідження Міжнародної організації з міграції (МОМ), на кінець 2018 року лише 50% внутрішньо переміщених осіб та мігрантів в Україні вважають себе повністю інтегрованими. А отже, майже половина переселенців має ускладнений доступ до житла та ринку праці, а також не залучена до прийняття рішень у місцевих громадах.

Протягом 10 днів навчання в Академії учасники та учасниці будуть всебічно досліджувати проблему внутрішнього переміщення та вивчати інструменти просування змін. Навчання відбуватиметься у «змішаному форматі» — як онлайн, так і офлайн — у регіонах.

«Я вірю, що протягом наступних двох років ми будемо бачити багато креативних та корисних проєктів, реалізованих тими, хто зараз розпочинає навчання в нашій Академії. Йдеться, передусім, про пошук рішень для інтеграції внутрішньо переміщених осіб, про посилення соціальної згуртованості громад, про створення можливостей для активних переселенців в п’яти областях на сході України. Академія — це хороший шанс для тих, хто має ідеї соціальних ініціатив та законодавчих змін, але ще не має достатнього досвіду та потребує підтримки для їх реалізації”, — заявила Ольга Іванова, проєктна менеджерка програми СИЛА, Благодійний фонд Stabilization Support Services.

Програма включає теоретичний блок від експертів та роботу в групах із досвідченими фахівцями і фахівчинями над розробкою стратегій змін. Навчальну програму викладатимуть міжнародні та українські експерти та експертки з таких престижних установ як Гетеборзький університет (Швеція), NRC Йорданія, Український католицький університет, громадська організація “Егіда Центр”, Американська торговельна палата в Україні та Українська Пакувально-Екологічна Коаліція. 

Випускники та випускниці Академії отримають сертифікати, рекомендаційні листи та зможуть долучитися до Координаційних рад ВПО у своїх регіонах для реалізації власних адвокаційних планів. 

Тільки усвідомивши власні перспективи особистісного зростання та володіючи усіма необхідними навичками адвокації своїх прав, молодь зможе брати активну участь у зміні своїх громад та формуванні нового стійкого, інклюзивного та незламного покоління українців. Ми віримо, що молодь, ВПО та особи, які не є ВПО, можуть сприяти позитивним змінам та більшій інклюзивності як зараз, так і в постконфліктній Україні, а участь в Advocacy Youth Academy надасть молоді всі необхідні навички для здійснення таких змін”, — відзначила Тетяна Дементьєва, проєктна менеджерка програми СИЛА, IREX в Україні.

Довідкова інформація

Ця подія стала можливою завдяки підтримці Державного департаменту США та IREX. Вміст є “виключною відповідальністю Благодійного Фонду “Стабілізейшен Суппорт Сервісез” і не обов’язково відображає погляди IREX або Державного департаменту США.

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.