bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Старт 2 сезону «Подкасту Великих Історій»
18.02.2021

Вже цієї середи, 17 лютого, стартує другий сезон подкасту про благодійність — Подкаст Великих Історій від Zagoriy Foundation.  

У новому сезоні на вас чекають думки експертів благодійної сфери, їхнє бачення сектору зсередини, а також відверті історії героїв, що торкаються серця. Ми говоритимемо про переживання своїх однодумців, їхні здобутки та плани на майбутнє.

Гостями прем’єрного випуску стали наші колеги з благодійного фонду «Таблеточки» — засновниця Ольга Кудіненко та виконавчий директор В’ячеслав Биков.

Як працюють благодійні організації в Україні та світі, чому важливо робити добрі справи неанонімно, які головні цінності БФ «Таблеточки» — з’ясовувала Євгенія Мазуренко, ведуча подкасту та директорка Zagoriy Foundation.

Ділимося найцікавішими інсайтами з розмови.

Ольга Кудіненко:Наша місія — щоб жодна дитина не помирала від раку в Україні. Зараз у нас рівень виживання дітей з онкологією — 50%. У розвинених країнах, як-от у США, Великій Британії, Німеччині, цей рівень сягає до 90%. Наше завдання — досягнути показника розвинених країн.

В’ячеслав Биков:Цінності фонду «Таблеточки»— амбітність, експертність та партнерство. Потрібно бути достатньо амбітним, щоб прийти до конкретної організації із запитом. Також важливо бути достатньо експертним — ми приходимо із пропозицією рішень, а не з проблемами. Далі ми шукаємо партнерські шляхи — де і яку проблему компанії ми можемо розв’язати. Якщо вам відмовили один раз — це не означає, що відмовили назавжди.

Ольга Кудіненко: Більшість благодійних фондів працює на гіпотезах. Проте під час роботи треба перевіряти результати — у грошах, у термінах, у кількості залучених людей — тобто проводити роботу над помилками.

Кількість зібраних коштів чи куплених ліків говорять ні про що. Фонди, що вважають ці критерії основними — не дуже розуміють, що роблять. Гроші — це лише засоби для реалізації місії.

Ольга Кудіненко: Коли починався фонд «Таблеточки», я говорила, що візьму гроші навіть у Гітлера. Тоді ми й справді брали гроші у тих, хто їх приносив. Коли впливовість фонду зросла, ми відчули відповідальність за те, що ми транслюємо у світ. У одного американського фонду якось почула фразу: «Ми ніколи не візьмемо гроші у груп, що пропагують ненависть». Звісно, є опція «Зробити анонімне пожертвування», але свідомо такого партнерства не буде. Я принесла цей принцип у фонд, і з цього року ми пропрацьовуємо процеси фандрейзингових політик — з ким і на яких підставах ми співпрацюємо. Фонд «Таблеточки» — не піар-агенція для будь-яких благодійників. Наше завдання — з’ясувати проблему, допомогти розв’язати наше завдання та партнерів, зібрати гроші, витратити їх з максимальною ефективністю й відзвітуватись.

В’ячеслав Биков: Благодійність не сильно відрізняється від бізнесу: тут потрібно шукати джерела фінансування, змінювати ефективність проєктів. Благодійність — це не те щоб просто комусь дати гроші. Ми маємо їх залучити, використати, виміряти ефективність використання, відзвітувати тому, хто дав гроші, та дати орієнтир, з якою ефективністю ми використовуємо ресурси.

Ольга Кудіненко: Часто фонди описують проблему, але не говорять, що для цього потрібно зробити. Так не працює. Думаю, до нас приєднувалися люди, бо бачили, як легко нам допомогти. Ми ніколи не «грузили» людей почуттям вини, щось на кшталт фрази: «Відмовтесь лише від однієї чашки кави та допоможіть дітям». Ми давали й даємо відчуття співучасті, легкості допомоги й приємне відчуття того, що я допоміг — я молодець, я змінив ситуацію вже сьогодні.

В’ячеслав Биков: Наша робота — про життя. Ми насправді працюємо для життя дітей і хочемо, щоб вони жили. Жили якісно і мали всі необхідні умови для якісного життя. 

Що відбувається з благодійністю на законодавчому рівні, як запобігати вигоранню працівників у секторі та більше про політику «Таблеточок» — дізнавайтеся у першому випуску другого сезону Подкасту Великих Історій.

Слухати подкаст можна на зручній для вас платформі:

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.