bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Екологічна складова ініціативи прозорості видобувних галузей: міжнародний досвід і рекомендації

У 2019 році Стандарт ІПВГ доповнено положеннями щодо розкриття інформації про обов’язкові екологічні витрати видобувних компаній та інформації про вплив на довкілля. Україна – одна з держав, яка з часу долучення до ІПВГ добровільно розкривала певну інформацію з екологічних питань. Водночас її законодавство і практика потребують перегляду з огляду на оновлений Стандарт ІПВГ. Можливість включення інформації з екологічних питань до звітування ІПВГ та посилення екологічної складової процесу в Україні стали основним мотивом дослідження «Екологічний компонент ІПВГ: міжнародний досвід та рекомендації для України».

Розкриття інформації з екологічних питань є важливим з огляду на актуальність питань охорони довкілля та зміни клімату, впливу видобувної галузі на довкілля, а також забезпечення прозорості та відкритості процесу. Тому визначення обсягу і змісту інформації з екологічних питань, яка буде міститись у звітах ІПВГ України, потребує уваги усіх стейкхолдерів. У зв’язку з чим у дослідженні запропоновано низку рекомендацій щодо:

–      принципів розкриття інформації (насамперед необхідності врахування думки усіх зацікавлених осіб, поетапного розкриття такої інформації, активізації залучення профільного міністерства з екологічних питань та посилення міжвідомчої співпраці);

–      змістовного наповнення інформації (зокрема включення інформації, яка відображає як кількісні, так і якісні характеристики, вплив видобувних компаній на довкілля та їх внесок у зміну клімату; додана вартість інформації, яка підлягатиме розкриттю);

–      форми та рівнів розкриття інформації (використання усіх можливих форм розкриття інформації, наявних у рамках ІПВГ, розширення можливостей та ролі місцевої складової ІПВГ).

Також запропоновано проєкт Екологічного стандарту у звіті ІПВГ України, який передбачає розкриття: описової/контекстуальної інформації (про останні реформи у сфері довкілля та управління природними ресурсами, інституційні реформи тощо); узагальнених даних по видобувній галузі (зокрема щодо сплати екологічного податку, викидів парникових газів, утворення та утилізації відходів, викидів в атмосферне повітря, використання води) та конкретизованих даних щодо кожної видобувної компанії, у т. ч. й екологічні профайли компаній.

 

ІПВГ та екологічна складова: у цифрах

  • 2013 – рік, в якому Україна долучилася до ІПВГ
  • 2015 – рік, з якого Україна щорічно публікує Звіти ІПВГ
  • 2018 – рік, в якому ухвалено Закон України «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях»
  • 4 – Україна опублікувала чотири національні Звіти ІПВГ за 2013, 2014-2015, 2016 та 2017 роки
  • 28 – країн, які станом на 2019 рік добровільно розкривали інформацію про екологічне законодавство, управління та реформи у сфері охорони довкілля. Серед них – Україна
  • 37 – країн, які станом на 2019 рік добровільно розкривали інформацію про екологічні податки та витрати видобувних компаній. Серед них – Україна

 

Дослідження проведено Ресурсно-аналітичним центром «Суспільство і довкілля» та Агенцією розвитку і співробітництва за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в рамках реалізації проєкту «Екологічний компонент Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні».

Контакти

  • РАЦ “Суспільство і довкілля” - office@rac.org.ua
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.