bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Як проєкт «Healthy Schools» залучив українських школярів до здорового способу життя
19.01.2021

У 2020 році звичне шкільне життя зазнало багатьох змін та обмежень. Попри це, учні із усієї України довели, що вони не готові сидіти, склавши руки. Свою активність, креативність та енергійність школярі змогли проявити завдяки спортивному челенджу «Фізична культура» від проєкту «Healthy Schools*: заради здорових і радісних школярів». Онлайн-фінал челенджу відбувся 24 грудня, а його результати перевершили усі сподівання.

Челендж тривав із 16 листопада до 16 грудня 2020 року. За цей час понад 120 тисяч учнів з 450 українських шкіл проявили неабиякий інтерес до фізкультури, адже кожна школа в середньому проводила близько 7-8 активностей щотижня! Креативними були і ідеї учасників – вони влаштовували танцювальні руханки, шкільні олімпіади та сімейні спортивні заняття, брали участь в онлайн-тренуваннях, слухали пізнавальні лекції від фітнес-тренерів і навіть організовували творчі заходи, присвячені спортивним темам.

Із усіх зареєстрованих шкіл-учасниць повністю пройшли програму 280, а 30 найзавзятіших шкіл потрапили до онлайн-фіналу челенджу, що відбувся 24 грудня. Фіналісти представили звіти своїх активностей експертам – на основі них і були визначені найспортивніші школи України.

І місце (розмір гранту – 35 000 грн) – Шепетівський НВК №1 (Хмельницька область).

Цей навчальний заклад підкорив суддів своїм драйвом та активністю учнівського самоврядування, що і допомогло команді набрати рекордну кількість балів.

ІІ місце (розмір гранту  20 000 грн) – Шосткинська спеціалізована школа №13 (Сумська область)

Цій школи вдалося реалізувати неймовірну кількість активностей, залучившись підтримкою надзвичайно енергійних педагогів.

ІІІ місце (розмір гранту – 15 000 грн) – Бериславський опорний заклад (Херсонська область)

Навчальний заклад, який здобув призове місце завдяки своїй креативності та вмінню надихати інших на заняття спортом.

Переможці челенджу із Шепетівського НВК діляться враженнями: «Healthy Schools – це найпотужніший, найдрайвовіший проект, у якому наша школа коли-небудь брала участь. Завдяки ньому ми дуже згуртували педагогів, учнів, батьків і громадськість – загалом, ми залучили понад 4 000 осіб! Наші учні вже з нетерпінням чекають наступного челенджу».

 

Виграні гранти школи зможуть використати для закупівлі обладнання для сучасних STEM-лабораторій (STEM: S-science, T-technology, E-engineering, M-mathematics). Окрім трійки призерів, нагороди отримали ще два навчальних заклади – КЗ Березівської сільської ради «Первомайський НВК» здобув приз сільської школи, а Харківська ЗОШ №28 отримала приз глядацьких симпатій.

Особливо радісним є те, що спортивні активності вийшли далеко за рамки шкільного життя – окрім майже 13 тисяч вчителів до челенджу доєднались також понад 100 тисяч батьків та більше 80 тисяч жителів громад! За такий короткий проміжок часу учасникам вдалось створити 200 креативних відеороликів про свою участь у спортивному челенджі, а також провести понад 300 оригінальних та цікавих уроків на тему спорту. Такі неймовірні результати свідчать про те, що челендж «Фізична культура» допоміг популяризувати здоровий спосіб життя не лише серед дітей, а й серед дорослих з усієї України.

Варто зазначити, що спортивний челендж – це лише перший етап оновленої програми Healthy Schools. У першій половині 2021 року на школярів чекають ще два челенджі: «Здорове харчування» та «Ментальне здоров’я». Зокрема челендж «Здорове харчування» стартує зовсім скоро – в середині лютогоТож у всіх українських навчальних закладів – від невеличких сільських шкіл до столичних гімназій – буде нагода проявити себе та отримати ще більше натхнення для здорових та драйвових активностей.

Керівниця Центру «Розвиток КСВ» Марина Саприкіна відзначає: «Програма «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів» протягом декількох місяців встигла перетворити звичайну загальноосвітню школу на цілий спортивний табір, де кожен дотримується здорового способу життя. Ми не очікували, що така ініціатива може перетворитися на глобальний всеукраїнський рух. Перший етап сподобався і дітям, і вчителям, і навіть батькам. Тому маємо надію, що наступні два раунди теж принесуть користь кожному. І дуже пишаємося тим, що учасники демонструють свою наполегливість».

Організатори переконані, що така популярність спортивного челенджу пояснюється його своєчасністю. Нестабільність у навчальних процесах та карантинні обмеження можуть вплинути не лише на емоційне, а й на фізичне здоров’я школярів. Тому спортивні заняття, командні активності та спільні цілі стали найкращою мотивацією для того, аби подбати про власне здоров’я та самопочуття близьких людей. До того ж, челендж «Фізична культура» допоміг згуртувати учнів, батьків та педагогів, даруючи кожному можливість розкрити у собі нові таланти, напрацювати коричні звички чи навіть знайти нове улюблене хобі.

Комунікаційна менеджерка Mondelez International Євгенія Денисьєва розповідає про свої враження: «Я щодня дивуюся, які у вас креативні ідеї та скільки у вас енергії. Я подивилась на вас, на ваші щоденні вправи і активності, та й почала сама робити зарядку! Я надзвичайно пишаюся бути частиною цієї програми, адже кожен ваш захід, кожне відео – це заявка на проактивну життєву позицію та свідоме ставлення до свого здоров’я. Дякую вам за цей приклад, що ви надаєте своїм учням, їхнім сім’ям і вашим громадам».

«Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів» – унікальна трирічна соціальна програма, яка реалізується Центром «Розвиток КСВ» та Mondelēz International Foundation** з 2018 року. За два попередні роки у ній взяли участь понад 800 шкіл з усіх куточків України. Кожного року переможці отримували кошти на закупівлю STEM-обладнання для шкіл та інші корисні заохочувальні призи.

Найбільша перемога програми в тому, що її результати не лише змінюють теперішнє, а й створюють щасливе майбутнє. Адже здоровий спосіб життя – це цінність, яка ніколи не втратить свого значення як для дітей, так і для дорослих.

***

Довідка 

Програма «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів» 

*Healthy Schools: транслітерація «Хелсі скулз», переклад – «Здорові школи» 

«Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів» – унікальна соціальна програма, яка реалізується Центром «Розвиток КСВ» за підтримки Mondelēz International Foundation. Програма має на меті сприяти розвитку здорового харчування, фізичних активностей та свідомого ставлення до власного здоров’я у понад 800 школах, залучивши 250000 дітей по всій Україні протягом трьох років. 

Фонд Mondelēz International Foundation 

**Mondelēz International Foundation: транслітерація «Монделіс інтернешнл фаундейшн», переклад – «Міжнародний фонд Монделіс» 

Mondelēz International Foundation є міжнародною філантропною організацією Mondelēz International. Фонд сфокусований на трьох напрямках діяльності: інвестування в програми, що сприяють здоровому способу життя в громадах з найвищим ризиком та по всьому світу; надання гуманітарної допомоги під час стихійних лих (фінанси або продукція); і заохочення та надихання колег інвестувати свої навички та таланти, щоб допомагати місцевим громадам. Фонд Mondelēz International Foundation підтримує зобов’язання компанії Mondelēz International щодо розвитку у чотирьох сферах: підтримка локальних громад, сталий розвиток, здорове харчування та безпека. 

Дізнатись більше про Mondelēz International Foundation та партнерів можна тут: www.mondelezinternational.com/impact/community-partnerships.

Центр «Розвиток КСВ» CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проекти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSREurope (Брюсель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). www.csr-ukraine.org.

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.