bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Онлайн семінар: «Вивчаємо єврейську спадщину: єврейські кладовища як освітній інструмент»
01.12.2020

З 2015 року Фонд «Європейська ініціатива зі збереження єврейських кладовищ» працює над картографуванням та охороною кладовищ на території України та Східної Європи. Але для їх захисту потрібно щось значно більше, ніж стіни. Потрібен діалог з місцевими мешканцями, особливо з молодим поколінням, для якого така історична спадщина залишається здебільшого незрозумілою.

Тому ESJF в партнерстві з Centropa об‘єднали свої зусилля для організації освітніх заходів у семи країнах (Грузія, Литва, Польща, Словаччина, Угорщина, Україна, Хорватія) з метою перенести вивчення єврейської спадщини в шкільний клас, залучити молодь до сприйняття цієї спадщини як невід’ємної частини локального культурного пласту.

Нещодавно один з таких заходів відбувся в Україні.

24-25 листопада 2020 р. пройшов спільний онлайн семінар Centropa/ESJF під назвою «Вивчаємо єврейську спадщину: єврейські кладовища як освітній інструмент». Учасниками та учасницями семінару стали 50 освітян з різних регіонів країни. Організатори ставили перед собою завдання перетворити єврейське кладовище в джерело до вивчення локальної історії, надати педагогам не лише базові знання, а й освітні інструменти для навчання підлітків.  

У цьому контексті програма семінару складалася з двох компонентів: лекційного та практичного. Владислава Москалець (координаторка програми Єврейських Студій УКУ) прочитала лекцію «Єврейська історія та спадщина в Україні», де зробила акценти на переплетених сторінках українсько-єврейської минулого, спільної спадщини та відповідальності за її збереження. Про дослідження єврейських кладовищ та інших об’єктів єврейської спадщини в Україні говорив історик та краєзнавець Олександр Денисенко.  

А Олександра Фішель (керівник освітніх проектів ESJF) провела воркшоп з основ епітафії та єврейської надгробної символіки. Дослідниця розповіла про символіку єврейських надгробків, поділилася секретами єврейської кодикології, з якими учасники та учасниці семінару вчилися розпізнавати зображення, а також читати давньоєврейські дати на загадкових надгробках.

Водночас дослідниця презентувала посібник ESJF «Дослiджуємо єврейське кладовище». Матеріал цього посібника простими та зрозумілими для учнівства словами розповідає про єврейські надгробні орнаменти та їх значення, містить розділи та вправи для прочитання старовинних написів.

На завершення онлайн події було оголошено про початок Міжнародного молодіжного конкурсу «Місцеві єврейські кладовища», до участі в якому запрошуються учні та вчителі з усіх куточків України.

Організатори семінару щиро вірять, що такі заходи допоможуть інтегрувати знання про єврейські кладовища в освітній процес і формувати в учнівства інтерес до локальної єврейської спадщини, виховувати в них цінності мультикультурного суспільства, заснованого на толерантності та протидії расизму, ксенофобії та антисемітизму.

Саме тому закликаємо учнівство, вчительство та місцевих активістів приєднуватися до освітніх можливостей Centropa/ESJF та разом досліджувати і оберігати нашу європейську культуру.

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.