bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Моніторинг тиску на громадських активістів і правозахисників у Донецькій області

Моніторинг тиску на громадських активістів і правозахисників було проведено в  Донецькій області.

У дослідженні прийняли участь правозахисники і громадські активісти із міст Слов’янськ, Краматорськ, Покровськ.

Проєкт реалізується в рамках програми Transition Promotion Program «Школа прав людини: право бути правозахисником» при підтримці БФ “Восток-SOS” в партнерстві з Освітнім домом прав людини в Чернігові за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

Завданнями моніторингу було  документування поточної ситуації з тиску, переслідувань  на громадських активістів і правозахисників  у Донецькій області, підвищення уваги суспільства і держави до цієї теми з метою зменшення рівня тиску на  активістів.

 

 Мета проєкту – мобілізувати громадських активістів і правозахисників у Донецькій області  для виявлення гострих проблем тиску на активістів і правозахисників, а також розробити і представити рекомендації  урядовим органам.

Стратегічна мета проєкту –  визначення ступеню дотримання міжнародних стандартів у моніторингу тиску на активістів і правозахисників в Донецькій області, а також підвищення рівня висвітлення гострих питань тиску на правозахисників і активістів у медійному просторі.

 Із  проведеного моніторингового дослідження авторами зроблено висновок, що громадські активісти і правозахисники говорять переважно про незадоволення рівнем ефективності розслідувань зі справ, які стосуються тиску, нападів, переслідувань громадських активістів і правозахисників.

У фокусі цього дослідження були інциденти, пов’язані з діяльністю громадських активістів і правозахисників, що спрямована на захист прав людини. Наводився відкритий перелік видів атак, серед яких вказувалися:

  • Ø залякування, погрози та інші форми тиску;
  • Ø посягання на майно;
  • Ø зазіхання на фізичну недоторканність;
  • Ø погрози (особисті та/або членам сім’ї).

Протягом  двох місяців ми досліджували рівень тиску на громадських активістів та правозахисників у Донецькій області, ініціювали діалог між представниками місцевої влади та громадськими активістами і правозахисниками; пропонуємо рекомендації для покращення ситуації з тиском на громадських активістів і правозахисників у Донецькій області.

За додатковою інформацією Ви можете звернутись до:

Наталії Аляб’євої –  координаторки проєкту

тел. +380509880908

Пошта: n.aliabieva2004@gmail.com

Проєкт реалізується в рамках програми TransitionPromotionProgram «Школа прав людини: право бути правозахисником» при підтримці БФ “Восток-SOS” в партнерстві з Освітнім домом прав людини в Чернігові за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки, партнер проекту Separate Unit of the Foreign NGODRA Representative Office in Ukraine”/ відокремлений підрозділ іноземної неурядової організації «Представництво ДРА в Україні»

 

Контакти

  • +380509880908
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.