bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Жіночі організації та представники уряду обговорили «тіньову» ІХ Періодичну доповідь ОГС
05.11.2020

У Києві 3 листопада відбувся Національний круглий стіл з обговорення «тіньової» ІХ Періодичної доповіді НУО з виконання “жіночої” конвенції ООН. Понад 140 учасниць з жіночих організацій з усіх куточків України та представників Уряду об’єднав Національний круглий стіл з обговорення «тіньової» ІХ Періодичної доповіді НУО з виконання “жіночої” конвенції ООН. Захід провів Київський інститут гендерних (КІГД) досліджень 3 листопада у Києві. Підтримку проєкту надала Структура ООН Жінки – представництво в Україні.

У рамках підготовки доповіді, протягом 2х місяців пройшло 14 широких громадських та експертних консультацій з жіночою громадськістю, експертками, феміністичними та правозахисними організаціями, а також групами та ініціативами.

Інноваційну методологію й підхід, застосовані Київським інститутом гендерних досліджень для імплементації цього загальнонаціонального проєкту в умовах карантину, а також сам цей проєкт запрезентувала проєктна команда КІГДу у складі його директорки, Марфи Скорик, проектної мережевої координаторки Лариси Магдюк, експерток проекту Світлани Бабенко і Юлії Стребкової.

Ми залучили безпрецедентно значний досвід, експертизу та масиви інформації щодо нинішнього становища жінок із різних груп, та отримали їхні оцінки ефективності урядової політики дотримання та захисту прав жінок”, - сказала після заходу директорка КІГДу Марфа Скорик.

Представлення напрацьованих результатів Доповіді здійснювали активістки та правозахисниці з жіночих  організацій, національних, регіональних та місцевих. Ознайомитися з результатами Доповіді прийшли також представниці уряду, відповідальні за політику прав жінок.

Зокрема, урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерини Левченко, а також заступниці міністрів соціальної політики, юстиції й молоді та спорту.

Вагомість питання прав жінок в умовах нинішньої української ситуації, з погляду впливових міжнародних структур підкреслили п. Еріка Квапілова, керівниця Структури ООН Жінки в Україні (що фінансово підтримала цей проект КІГДу) та Матильда Богнер, голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Офісу Верховного комісара з прав людини ООН.

Висновки та рекомендації авторок «тіньової» доповіді у своїх мотивуючих виступах підтримали представниці Моніторингової групи НУО з виконання «жіночої» Конвенції ООН – «CEDAW in Ukraine», Людмила Порохняк та Оксана Москаленко.

«Я дуже задоволена тим, яким чином був організований весь цей процес, – підсумувалаа Оксана Москаленко, керівниця Жіночого консорціуму України. Що пройшли дискусії, і що кожна з організацій, груп, окремих жінок могла долучитися і висловити свою думку. Говорити сама за себе. Це надзвичайно цінно. Альтернативна доповідь – якраз той майданчик, де ми можемо обговорювати й разом визначатися, які  проблеми актуальні для жінок та для жіночого руху в Україні.»

Пряма трансляція Національного круглого столу доступна за посиланням https://fb.watch/1zqkgsmHPL/

Контакти

  • Більше інформації щодо «тіньової» доповіді можна запитати е-поштою [email protected] або телефоном +38096 011-0338
  • Київський інститут гендерних досліджень.

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.