bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Запрошуємо на прем’єрний показ документального фільму «Мішені»
28.10.2020

Цей фільм розповість про те, чому в Україні через дискримінаційні норми законодавства помирають молоді жінки, а їхні діти залишаються сиротами.

 

Долучайтеся до нашого заходу онлайн:

https://www.facebook.com/events/356176358820237/

В Україні є непоодинокі випадки, коли матерів насильно розлучають з дітьми, і малюки, які могли б жити з люблячою мамою, опиняються в притулках. Причина – у дискримінаційних і застарілих нормах законодавства.

З одного боку - держава фінансує з бюджету програму замісної підтримувальної терапії (ЗПТ), яка є способом лікування наркозалежності з доведеною ефективністю, а з іншого – як тільки жінка починає отримувати це лікування, вона фактично стає безправною. У неї соціальні служби можуть забрати дітей через дискримінаційну складову в Сімейному кодексі, який нам залишився у спадок від СРСР.

Якщо в разі домашнього насильства жінка - учасниця програми ЗПТ  викликає поліцію, то це часто тільки погіршує її становище.

Медперсонал у пологових будинках мало обізнаний з таким методом лікування, як замісна терапія, тому доля матері й дитини вирішується, виходячи з некомпетентності та стереотипів.

Подібних випадків дуже багато, але, зазвичай, вони не набувають розголосу, бо жінки, які живуть з наркозалежністю, дуже закрита група. Це зумовлено, в першу чергу ставленням суспільств до них та їхніх проблем. За таких обставин справжнім порятунком можуть стати ініціативи громадських організацій, як, наприклад, Національна Гаряча Лінія з питань наркозалежності та ЗПТ. Її персонал складають дружній лікар-нарколог, кваліфікований адвокат та оператори, які на власному досвіді знають, що таке наркозалежність, і змогли вирішити цю проблему. Консультації та дзвінки на за номером Гарячої Лінії 0-800-507-727 безкоштовні.

Про досвід роботи з пацієнтками замісної терапії, в яких забрали дітей, фахівців Гарячої Лінії та параюристок Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА» і розповідає документальний фільм «Мішені». Він був створений за підтримки Альянсу громадського здоров’я.

На жаль, пройти сім кіл бюрократичного пекла, щоб повернути дітей, і не зламатися, вдалося не всім…

 

На жаль, через карантинні обмеження ми не можемо запросити усіх бажаючих на прем’єрний показ в кінотеатрі “Жовтень”, проте є можливість відвідати захід онлайн за посиланням: https://www.facebook.com/events/356176358820237/

Контакти

  • З усіма питаннями можна звертатися до інфо-менеджерки БФ “Надія та Довіра” +380671798858

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.