bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Лише комплексна допомога захистила жінку від домашнього насильства

«Моя підзахисна – дівчина 23 років, яка народила трьох дітей. Вона страждала від фізичного насильства, при цьому не мала ані моральних сил, ані фізичних, щоб боротись. Це худенька маленька дівчинка, яка була забита та загнана. Більше того, за її захистом звернулась не вона сама, а її друзі. Найскладніше те, що окрім адвокації в таких ситуаціях потрібні знання психології, щоб не допустити повторної травматизації. Я співпрацюю із психологами, які також як і я надають допомогу безоплатно. Таким чином, завдяки співпраці з іншими спеціалістами, моя підзахисна отримує і юридичну і психологічну допомогу.

Один з трьох дітей моєї підзахисної має діагноз «гідроцефалія», але без оформленого статусу людини з інвалідністю. Не виключено, що таким хлопчик народився через травми, адже чоловік бив жінку, коли вона була вагітна. Потім він бив і її дітей. Не спиняло його навіть те, що молодшому виповнилося лише півроку… 

У травні 2020 р., коли чоловік в черговий раз побив дитину та її, вона надіслала фото своїм друзям, які викликали поліцію і почали через соціальні мережі шукати їй адвоката. Перше завдання було – безпечне місце для мами та дітей. Вона поїхала від чоловіка, мешкала у соціальному притулку, потім стала орендувати кімнату. Зараз вона має змогу займатись здоров’ям дітей, оформлює інвалідність молодшому сину.

 Моя правова допомога цій постраждалій є комплексною:

  1. Представлення її інтересів у службі у справах дітей
  2. Представлення її у поліції – отримано два тимчасових заборонних приписів
  3. Отриманий судовий заборонний припис (http://reyestr.court.gov.ua/Review/89510476)
  4. Представлені її інтереси у адміністративному провадженні щодо притягнення до відповідальності кривдника (http://reyestr.court.gov.ua/Review/89963528)
  5. Представляються інтереси потерпілого у кримінальних провадженнях: №12020040660000634 від 05.05.2020р. (за фактом нанесення тілесних ушкоджень дитині) №12020040630000891 від 13.06.2020 р. (за фактом порушення обмежувального приписа) 
  6. Подана заява про погрозу вбивством.
  7. Представлення її інтересів у соціальних службах.
  8. Поданий цивільний позов про розірвання шлюбу, стягнення аліментів, визначення місця проживання дитини.

Справи домашнього насильства складні… Я би сказала, це латентні правопорушення. Постраждалі здебільшого не звертаються за допомогою, бо суспільство наповнено стереотипами, правоохоронні органи не реагують певним чином, постраждалим не надається ефективний захист. В результаті, залежність постраждалої особи від кривдника посилюється, а становище погіршується. Надання ефективного, саме комплексного захисту постраждалої особи, дозволяє ефективно вирішити термінове питання, наприклад, безпеки, а й дійсно запобігти повторенню насильства. Людина стає впевненішою, розриває коло насильства. Життя покращується не тільки у неї, а і у дітей, які теж страждали як фізично так і морально бо були постійними свідками насильства над мамою. В своїй практиці захисту постраждалих від домашнього насильства я популяризую комплексний підхід як самий дієвий.

Колись у 2007 році, коли я розпочинала власний бізнес (до цього 10 років працювала юристом у юридичній компанії), то вирішила, що я буду вести справи Pro bono. Є справи комерційні, а є моя соціальна адвокатура, так званий «вклад у покращення всесвіту». За цей час у мене були десятки подібних справ, серед яких є цивільні та кримінальні. Останнім часом багато таких справ я веду щодо захисту постраждалих від домашнього насильства. Я буду це робити і далі,  бо не можу залишатись байдужою. Вважаю, що якщо ти отримуєш щось від цього світу, то й повертай йому добро».

Щоб взяти участь в конкурсі правничої допомоги Pro bono, треба заповнити аплікаційну онлайн-форму за посиланням.

Дізнатися детальні умови проведення конкурсу та критерії оцінки успішних історій можна тут.

Раді повідомити, що ви ще встигнете подати свою історію, адже строки прийому успішних практик подовжено до 15 жовтня 2020 року!

Проект фінансується за кошти Програми розвитку співробітництва та сприяння демократії Міністерства закордонних справ Литовської республіки / The project is financed by the funds of the Development Cooperation and Democracy Promotion Programme of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Lithuania.

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.