З 28 по 30 вересня у Києві відбувся «Східний освітній форум», що проходив для педагогів Донеччини та Луганщини в рамках проєкту «Освітній марафон». Протягом трьох днів вчителі спілкувалися з досвідченими експертами та експертками про реформу освіти, цифрові технології у період карантину і критичне мислення в епоху токсичного контенту. Почули про успішні кейси впровадження змін у школі, у неформальній обстановці спілкувалися з представниками донорських організацій про освітні можливості, та підбили підсумки участі у проєкті «Освітній марафон».
Під час проєкту «Освітній марафон» педагоги вчилися краще розуміти зміст реформи Нової Української школи, її цінності та способи впровадження. 60 шкільних команд працювали над концепціями та розробляли стратегії розвитку своїх навчальних закладів. За результатами напрацювань фіналістами проєкту стали 20 шкіл з Донецької та Луганської області, які вже почали втілювати свої плани у життя.
«Для команди нашої школи дуже важливо побачити однодумців, поспілкуватися з людьми, які можуть відповісти на певні питання та отримати відповіді. Бо ми стали на шлях реалізації напрацьованих під час проєкту стратегій та зрозуміли, що роботи дуже багато, але маленькими кроками, ми втілюємо наші плани у життя. З початку навчального року ми вже запровадили курс «Критичне мислення» – знайшли вчителя, закупили літературу та робочі зошити для учнів. Влітку ми, педагоги, навчалися працювати у Microsoft teams, аби бути готовими до дистанційного навчання. Так, вже зараз ми створили базу школи, ознайомили з цією системою учнів та випробували цей метод разом з одинадцятим класом, який перебував на самоізоляції. Радіємо, що маємо змогу продовжувати розвиватися як освітяни, та мріємо, аби такі форуми стали щорічними», – ділиться враженнями Наталя Чельтер, директорка покровської школи №12.
Серед спікерів форуму ексміністерка освіти Лілія Гриневич, виконувачка обов’язків міністра освіти і науки Любомира Мандзій , засновник соціального проєкту зі зміни культури харчування у школі Євген Клопотенко, експерти та менеджери освітніх програм, фіналісти національної премії Global Teacher Prize Ukraine та інші, причетні до змін в освіт
«Освітній марафон» став пілотним проєктом, у якому взяли участь освітяни з Донецької та Луганської областей, які пройшли конкурсний відбір. Радіємо, що мали можливість підбити підсумки, об’єднати наших учасників, гостей та експертів на одному майданчику і поговорити про можливості освітнього середовища. Наша ціль показати, що стратегії які вже написані, можна реалізовувати різними способами», – коментує Світлана Кашенець, менеджерка проєкту.
Трансформації у навчальних закладах Луганщини та Донеччини вже почались. Під час форуму, школи-учасники мали змогу не тільки спілкуватися, а й ділитися досвідом втілення стратегій один з одним.
Елеонора Гончаренко, заступниця директора школи з НВР рубіжанської спеціалізованної школи №2, була вражена тим, наскільки насиченим виявися «Східний освітній форум»: «Я сюди приїжджаю і після кожної зустрічі повертаюся до дому натхненною. Мене дуже вразили кейси та методики викладання фіналістів національної премії Global Teacher Prize Ukraine, для себе я обов’язково ці методики візьму та буду ними користуватися, і буду впроваджувати серед своїх колег. Цей форум став особливо важливим для нас, тому що наша школа змінюється, повинні змінюватись і ми. На початку року ми вже затвердили стратегію розвитку, та активно починаємо працювати. Плануємо стати мільтипрофільною школою, та, аби задовільнити потреби дітей, зараз визначаємо побажання учнів щодо їх майбутньої професії».
«Важливо в кожному проєкті проводити певні рефлексії, підсумкові сесії. Особливо це актуально для нашої діяльності. Тому що, коли ми говоримо про стратегію змін, коли ми говоримо про проєкт трансформації шкільного середовища, ми говоримо про перспективу на кілька років і те, з чим учасники входили в проєкт, і з чим вони виходять, це дві великі різниці потенціалів. І між цими різницями виникають неймовірні можливості та кількість енергії», – розповідає Денис Блощинський, голова правління БО «Благодійний фонд «Фундація соціальних інновацій «З країни в Україну». – «Для того щоб осмислити і зрозуміти, що змінилось, якими вони стали новими, як вони долали цей шлях, така зустріч дуже потрібна. І тому ми організували частину проєкту у форматі «Східного освітнього форуму», який по потужності, по насиченості не поступається жодному з модулів програми, є окремою подією, і під час цього заходу всі учасники змогли звірити компас і зрозуміти, що рухаємося у правильному напрямку, тому що попереду дуже непростий далекий шлях, який вони повинні долати разом, командою», – підсумував Денис Блощинський
Освітяни Донеччини та Луганщини також мали можливість доєднатись до «Східного освітнього форуму» онлайн. Стріми дискусійних панелей можна подивитися на Facebook-сторінці проєкту «Освітній марафон»: https://www.facebook.com/osvmarathon
«Освітній марафон» реалізується БО «Благодійний фонд Фундація соціальних інновацій «З країни в Україну» в рамках проєкту «Демократичне врядування у Східній Україні» США з міжнародного розвитку (USAID).
Контакти для преси:
Антоніна Полухіна, комунікаційна менеджерка «Освітнього Марафону»
Тел.: +380 66 599 55 92
E-mail: [email protected]
Інформація про проєкт:
https://edu-marathon.com.ua/
https://www.facebook.com/osvmarathon
Можлива організація телефонних інтерв’ю з організаторами та учасниками проєкт
Коментарі