bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Верховна Рада зменшила термін оприлюднення проєктів та рішень ОМС удвічі

У вівторок, 15 вересня, Верховна Рада України ухвалила у другому читанні і в цілому законопроєкт №2228 «Про внесення змін до статті 15 Закону України “Про доступ до публічної інформації» щодо зменшення терміну оприлюднення проєктів нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування». “За” проголосували 289 народних депутатів.

Як повідомляє Український незалежний центр політичних досліджень, прийнятий депутатами Закон скоротив термін оприлюднення проєктів рішень та рішень органів місцевого самоврядування рівно удвічі – з 20 до 10 робочих днів. 

При початковій реєстрації законопроєкту №2228 автори пропонували скоротити терміни до 10 календарних днів, однак таке рішення не знайшло підтримки у парламенті, оскільки несло прямі загрози громадянському суспільству України. Відтак після доопрацювання було прийнято рішення залишити органам місцевого самоврядування 10 робочих днів для оприлюднення визначених нормативно-правових актів (далі – НПА).

Як зазначають у експертному середовищі, 10 робочих днів наразі є достатнім терміном для того, щоб представники громадського сектору мали можливість проаналізувати запропоновані нормативно-правові акти та, за потреби, могли відреагувати на них. Таким чином, прийняті зміни не є загрозливими для ОГС, проте скорочують строк для ознайомлення з проектами нормативних актів. 

Тому звертаємо увагу громадського сектору на такі зміни та рекомендуємо ОГС враховувати нові строки оприлюднення рішень під час роботи з органами місцевого самоврядування та аналізу відповідних нормативно-правових актів.   

Додамо також, що прийнятий нардепами Закон збільшив санкції відносно органів місцевого самоврядування, які порушують строки оприлюднення НПА. Раніше розмір відповідних штрафів варіювався у діапазоні 25-20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (425 – 850 грн). Після прийняття законопроєкту №2228 штрафи зросли до 50-100 неоподаткованих мінімумів (850 – 1700 грн).

Верховна Рада зменшила термін оприлюднення проєктів та рішень ОМС удвічі – до 10 робочих днів

 

 

 

 

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.