bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Місцевий індекс прав людини — Донбас. Адвокація — крок до змін!

На початку вересня у Донецькій області зустрілись громадські активісти Луганської та Донецької областей. Кілька місяців тому вони обрали для себе роль моніторів, щоб проаналізувати рівень захищеності прав людини у різних сферах життя своїх громад. 

На фото: команда проєкту «МІПЛ-Донбас» під час навчання у м. Святогірськ, Донецька область, 4-5 вересня 2020 року

Під час дослідження приходить розуміння, що мало знайти, де є прогалини. Потрібно шукати шляхи для впровадження позитивних змін. Саме для цього був запрошений спеціаліст з адвокаційних компаній Максим Петров. Експерт поділився з учасниками своїм досвідом та розповів про алгоритми підготовки та проведення заходів, котрі допомагають просувати зміни в громадах. 

Тепер на основі результатів досліджень, які проведені за методологією Місцевого індексу прав людини (про методологію ви можете детальніше прочитати тут: http://hro.org.ua/index.php?r=8.1), та нових знань, отриманих після цього навчального модуля, монітори цілком здатні ініціювати позитивні зміни у своїх громадах. 

Нагадаємо, що проєкт реалізовують Мережа правового розвитку (МПР) у партнерстві з Українською Гельсінською спілкою з прав людини (УГСПЛ) та організаціями громадянського суспільства Донецької та Луганської областей в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу, а також урядів Данії, Нідерландів, Швейцарії та Швеції. 

Максим Петров, експерт проєкту, про те, що таке адвокація та свої головні завдання під час третього навчального модулю:

«Під час наших спільних розмов з моніторами ми з’ясовували: 
– що таке адвокація, 
– як вона взагалі працює,
– як вирішити ту чи іншу проблему,
– як комунікувати з владою. 

Я намагався донести, що монітори, як громадські активісти, щодня зіштовхуються з поняттям адвокації, але далеко не всі знаю, що це насправді таке і часто плутають це поняття з лобіюванням. 

Адвокація — це більш широке поняття, бо лобіювання — це процес, який відбувається на тому етапі, коли зміни вже затверджуються на законодавчому рівні. Адвокація починається набагато раніше: з моменту виявлення проблеми, усвідомлення її масштабу та проведення досліджень, формування в суспільстві розуміння необхідності змін. В рамках адвокації проводять: дослідження, круглі столи, масові акції, тобто звертають увагу громадськості та профільних установ на необхідність пошуку шляхів для змін.

Коли громадські активісти розуміють, що вони вже використовують більшу частину цих інструментів, і тепер, систематизувавши свої знання, можуть бути більш впливовими. у них наче виростають «крила». Повертаючись у свої громади вже людьми, які усвідомлюють, як саме можуть змінювати систему, вони відчувають себе агентами змін.

Найцінніше для мене було спостерігати за реакціями учасників під час практичних вправ. До прикладу, в одному з завдань необхідно було сформувати перелік союзників адвокаційної компанії. Розпочався обмін думками та інформацією щодо тих контактів, які мають монітори. В результаті, за кілька хвилин, вони самі здивувались, наскільки є «озброєними» і яку кількість впливових людей мають серед своїх контактів. 

Я намагався за ці два дні дати якомога більше практичних завдань, щоб кожна команда мала напрацювання, з допомогою яких вони перейдуть до практичних дій, повернувшись у свої громади».

Більше про думки та враження від експертів та учасників проєкту у відеозвіті: 

  • Наталії Єсіної — експертки з методології МІПЛ, котра супроводжує підготовку моніторингових звітів та допомагає моніторам у зборі та аналізі інформації 
  • Олени Сінчук — експертки з доступу до правосуддя, яка брала активну участь у розробленні нового напряму методології МІПЛ «Доступ до правосуддя»
  • Катерини Соловйової — моніторки Новопсковської ОТГ (Луганська область), яка поділилася своїми враженнями від перших кроків в проведенні оцінювання за методологією МІПЛ

Нагадаємо, що дослідження за методологією МІПЛ триватиме до кінця 2020 року у наступних громадах двох областей: 

  • Донецька область: Бахмут, Волноваха, Дружківка, Краматорськ, Маріуполь, Слов’янськ;
  • Луганська область: Красноріченська ОТГ, Кремінна, Лисичанськ, Новоайдар, Новопсков, Рубіжне, Сєвєродонецьк, Станиця Луганська, Щастя.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Контакти

  • office@ldn.org.ua
  •  www.ldn.org.ua
  • +380 44 227 9773
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.