Сценарії соціальних відео відбирали зі всієї України, оголосивши конкурс «Політика – жіноча справа». Таким чином організатори вирішили привернути увагу до упереджень, які існують навколо теми жінок в політиці та популяризувати їхню участь у політичному житті своїх громад та країни.
Ініціювала конкурс сценаріїв ГО «Молода Черкащина», у межах Програми підтримки політичних амбіцій жінок Черкащини «Ж + Ч: політика в рівновазі».
“Цими роликами ми хочемо підтримати жінок, які зараз наважуються на участь у виборах. Адже дуже важливо, аби більше порядний та професійних політикинь з`явилося в місцевих радах. Також хочемо сказати виборцям: голосуйте за жінок, підтримуйте їхні прагнення зробити вашу громаду кращою. А стереотипи, що жінки не створені для політики, давайте залишимо в минулому. А щоб ролики вийшли цікавішими, вирішили не придумувати їх самі, а запустити конкурс, зібрати якомога більше ідей та відібрати найкращі”, - розповіла керівниця проєкту Вікторія Феофілова
Переможниці конкурсу сценарії «Політика – жіноча справа» отримали подарунки від Rotary Club Cherkasy International.
“Ми погодились підтримати конкурс та мотивувати учасників призами, оскільки бачимо потребу в такому проєкті, особливо напередодні місцевих виборів проекту. Тому що збільшення представництва жінок в політиці, як показує практика інших країн, призведе до позитивних змін в усіх сферах. До того ж наш клуб усвідомлює необхідність збільшення присутності жінок в політиці та підсилення їх ролі в ухваленні рішень на різних рівнях”, - заначаила Марина Гур‘янова, чартерна Президентка Rotary Club Cherkasy International.
Золота призерка конкурсу сценаріїв Тетяна Мельникова каже, що любить соціальні конкурси, бо, на відміну від комерційних, у них можна донести свою ідею, розповісти про важливе. подала на конкурс одну лише заявку
“Якраз недавно займалась по роботі проектом про гендерні ролі, побачила інформацію про конкурс - і подумала, що це знак. Тема саме жінок у політиці для мене була новою, а от тема прав жінок загалом вже знайома. А політика - це теж вибір і право жінки на самореалізацію. Ідея сценарію виникла в процесі роботи: вивчала інформацію, розпитувала маму і знайомих, що вони думають про жінок в політиці, гуглила основні стереотипи. Тож в сценарії описала один із таких стереотипів, який може виникнути у кожної жінки в Україні”, - говорить авторка.
Усього на конкурс подали 20 сценарії, з яких члени журі відібрали три найкращі для майбутньої екранізації. Зараз сценарії вже адаптовані до зйомок та за їхнє втілення взялася ГО “Громадське телебачення: Черкаси”. Результати планують представити у вересні.
Програми підтримки політичних амбіцій жінок Черкащини «Ж + Ч: політика в рівновазі» реалізовується ГО Молода Черкащина за підтримки Міжнародної фундації виборчих системIFES Ukraine та Міністерства міжнародних справ КанадиEmbassy of Canada in Ukraine
Коментарі