bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

У Львові обговорили питання участі людей поважного віку у житті громади

 У Львові обговорили питання участі людей поважного віку у житті громади та їх взаємодію з органами місцевого самоврядування.

 29 липня 2020 року відбувся круглий стіл «Люди поважного віку – активні члени громади: від теорії до практики» у форматі відео конференції за допомогою програми ZOOM. Захід був організований ГО «Суспільство і право» в рамках проєкту «Залучення людей поважного віку до управління справами громади через інструменти громадської участі».

 Участь у заході взяли представники органів місцевої влади, територіального центру, представники центрів надання безоплатної правової допомоги та громадських організацій, що працюють з людьми поважного віку в Україні, а також люди поважного віку.

 Мар’яна Багній, керівниця проєкту «Залучення людей поважного віку до управління справами громади через  інструменти громадської участі» представила результати проєкту та проблеми з якими стикаються люди поважного віку під час використання інструментів громадської участі. Крім того, були виділені інструменти, які є «найпопулярнішими» серед слухачів навчальних курсів. Так, електронні звернення, електронні петиції та громадський бюджет викликають найбільше зацікавлення у наших слухачів, тому їх з впевненістю можна назвати «найпопулярнішими» інструментами участі серед людей поважного віку у Львові.

 Оксана Рубай, радниця міського голови апарату виконавчого комітету Львівської міської ради зазначила, що п’ять років тому про взаємодію людей поважного віку та влади ніхто навіть не говорив, а про їхню активну участь у житті громади використовуючи інструмент комунікації з владою мови не йшло. Але згодом пішли кардинальні зміни Львів включився до марафону, щоб визнати місто дружнім до дітей і було створено Дитячий дорадчий орган. І добре, коли аналогічним шляхом пройшли б люди поважного віку і в місті створили Раду старійшин, і щоб влада радилася з ними по питаннях, що безпосередньо їх стосуються.

 Як вже зазначалося, до участі в круглому столі були долучені представники організацій з інших регіонів, які поділилися своїм досвідом роботи у сфері навчання людей поважного віку інструментам громадської участі та залучення до прийняття рішень.

 Анна Моргун, заступниця голови ГО «Центр Поділля Соціум» з міста Вінниці наголосила на тому, що у своїй більшості люди поважного віку або взагалі не знають про інструменти участі, або якщо й знають то не вміють їх використовувати. З нашого досвіду роботи у сфері навчання людей поважного віку інструментам громадської участі та залучення їх до прийняття рішень, ми зрозуміли що є відправні три точки, які мають працювати для того щоб алгоритм залучення був успішним. Перша точка – це взаємодія з владою, друга точка – адаптація існуючих інструментів до можливостей людей поважного віку і третя точка – це доступ людей поважного віку до можливостей інтернету.

 Під час круглого столу також було презентовано соціальний відеоролик про навчання людей поважного віку інструментам громадської участі та про практичні навички їх використання.

 Результатом обговорень на круглому столі стали пропозиції та рекомендації щодо покращення залучення людей поважного віку до життя громади та процесу прийняття рішень. Зокрема, учасники зазначили те, що потрібно поширювати інформацію про інструменти громадської участі серед людей поважного та навчати їх правильному використанню.

Круглий стіл проведено в рамках проєкту «Залучення людей поважного віку до управління справами громади через  інструменти громадської участі», що реалізується ГО “Суспільство і право” та наданий Чорноморським фондом з питань регіонального співробітництва, проект Німецького фонду Маршалла США/The grant was provided by the Black Sea Trust, a Project of the German Marshall Fund of the United States.

Контакти

  • prawolviv@gmail.com
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.