bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Як неприбуткова організація може заробляти?
28.07.2020

Здається, сама назва «неприбуткова організація» заперечує можливість ведення бізнесу. Проте, це не зовсім так. За українським законодавством неприбутковий статус громадської організації не перешкоджає підприємницькі діяльності.

Таке підприємство звільняється від податку на прибуток, а отриманий дохід використовує на операційну діяльність та реалізацію своєї суспільної мети.

Модель, у якій громадська чи благодійна організація реалізовує товари чи послуги, є одним із різновидів соціального підприємництва. Такий спосіб ведення справ дозволяє організації досягти фінансової стабільності — і менше або навіть зовсім не залежати від грантів та вимог донорів. Адже зараз конкуренція між громадськими організаціями стає більш відчутною, а шукати нові можливості фінансування — дедалі важче.

Саме тому соціальне підприємництво може бути рішенням, якого шукають громадські організації в пошуку шляхів для фінансової незалежності. Адже модель соціального підприємства дозволяє досягати своєї соціальної місії ефективніше й допомогти більшій кількості людей.

За статистикою, зараз більшість українських соціальних підприємств — саме неприбуткові організації (60 %). Однак соціальні підприємства можуть мати й інші організаційні форми: ФОП, ТОВ та ін.

Останнім часом в Україні з’явилось чимало курсів, лекцій та навчальних посібників, присвячених старту соціального бізнесу. Найдовше — вже більше 5 років — займаються цією темою в Українській соціальній академії. В академії розповіли про соціальне підприємництво та порадили, про що найважливіше пам’ятати при відкритті соціального підприємства при громадській організації.

Вивчайте досвід інших соціальних підприємців

Запуск соціального бізнесу може дуже відрізнятись від управління громадською організацією чи створення традиційного бізнесу. Тому радимо спілкуватись із людьми, які мають досвід соціального підприємництва. 

Зараз зв’язатись з ними стало простіше — за допомогою соцмереж, на тематичних заходах чи конференціях, LinkedIn та у інтернет-спільнотах для соціальних підприємців. Ще краще — мати особистого ментора, який поділиться досвідом успіхів та невдач та навіть познайомить із потенційними партнерами та клієнтами.

Підприємницький підхід варто запроваджувати в усіх аспектах діяльності

Соціальне підприємництво — не лише альтернативне джерело фінансування для некомерційних організацій. Запуск власного соціального бізнесу передбачає також формування бізнес-мислення та запровадження набору інструментів, який довів свою ефективність серед підприємців.

Водночас, кожна організація, визначивши свої цілі та потреби, має знайти власний баланс між бізнесовою та соціальною складовими, між бізнес-практиками та тими, що прийняті в громадському секторі.

Важливо зрозуміти ринок та споживачів

Керівники громадських організацій часто вважають, що якомога більше часу та ресурсів потрібно спрямовувати допомогу цільовій групі людей. Проте, якщо мова йде про соціальний бізнес, без аналізу цільової аудиторії, ринку, продуманої маркетингової стратегії та ефективного промо не обійтись.

Звісно, наявність соціальної місії допоможе здобути прихильність потенційних споживачів. Проте, якщо у людей немає потреби у вашому продукті, навряд чи варто очікувати зростання продажів.

Перш ніж почати заробляти, потрібно інвестувати в старт бізнесу

Нерідко, запускаючи соціальне підприємство, працівники неприбуткових організацій думають, що вони зможуть швидко заробити. Проте, як і будь-який традиційний бізнес, соціальне підприємство часто потребує інвестицій — особливо на першому етапі. До того ж, більшості соціальних підприємств потребується мінімум рік для того, щоби вийти на самоокупність та почати заробляти.

Окрім інвестицій у діяльність соціального підприємства важливо задуматись про інвестиції у свою команду та рішення для покращення її продуктивності. Адже досвід найуспішніших підприємців свідчить про те, що вкладати кошти в нові технології, навчання та покращення робочого середовища дуже важливо.

Що важливо зробити перед тим, як запускати свій соціальний бізнес?

  • Зробити ревізію стратегічних цілей. Якщо цілі та стратегія розвитку організації не сформовані — то з цього варто починати. Адже найголовніша задача соціального підприємництва — допомогти досягти цілей організації

  • Розробити бізнес-модель для своєї організації, оцінивши наявні та необхідні ресурси;

  • Стартувати з соціальним бізнесом!

Саме ці три етапи проходять учасники програми «Менеджмент соціальних інновацій» від Української соціальної академії. 

«Менеджмент соціальних інновацій» — програма з організаційного розвитку та соціального підприємництва для керівників громадських та благодійних організацій, які прагнуть одночасно досягти соціальної місії та фінансової стійкості організації. Набір стартує восени, тож запрошуємо доєднатись до групи!

Детальніше про програму

Українська соціальна академія навчить заробляти стабільно та вирішувати при цьому соціальну проблему.

Контакти

  • [email protected] 38 098 248 22 64 Юрій Українська соціальна академія\

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.