bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Урочисте онлайн-відкриття Громадського центру правосуддя у Білій Церкві

За підтримки програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя» в м. Біла Церква на базі Білоцерківської громадської організації «Правова єдність» створено Громадський центр правосуддя в рамках проєкту «Пілотування мережевої моделі розвитку громадських центрів правосуддя в Україні». 

Громадський центр правосуддя — це «єдине вікно» доступу людей до правових, адміністративних та соціальних послуг. Тобто тепер не потрібно «оббивати пороги чиновницьких кабінетів та інстанцій в пошуках істини»: мешканці громади, мають можливість в одному місці отримати всю необхідну інформацію.

На фото: команда Громадського центру правосуддя в м. Біла Церква.

У зв’язку з карантином урочисте відкриття ГЦП було перенесено в мережу Інтернет. Гостями заходу стали: 

  • Центр надання адміністративних послуг при Білоцерківській міській раді;
  • Громадська рада при Виконавчому комітеті Білоцерківської міської ради;
  • Регіональний  центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Київській області; 
  • Білоцерківський  місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги;
  • Білоцерківська  міська організація Товариства Червоного Хреста в Україні;
  • працівники та волонтери Громадського Центру правосуддя в Білій Церкві.

На фото: Ольга Настіна, директорка Громадського центру правосуддя
у м. Біла Церква та голова БМГО “Правова єдність”

Директорка Громадського центру правосуддя у м. Біла Церква та голова БМГО “Правова єдність” Ольга Настіна розповіла про мету зустрічі та створення ГЦП: 

Метою заходу є не лише публічне відкриття Громадського центру правосуддя у м. Біла Церква, а й проведення публічної дискусії та широкого обговорення ключових правових і безпекових проблем громади міста Біла Церква та шляхів залучення Громадського центру правосуддя до їх вирішення. 

Чому такий кут питань? Бо наше головне завдання - полегшити доступ до правосуддя, підвищити правову обізнаність та правову спроможність громадян.

Ми хочемо проговорити про покращення правових та безпекових сервісів в громаді.

У нас до 180 звернень на місяць. Зараз це дистанційне консультування: скайп, телефон, онлайн-чат тощо.” 

На фото: Євген Полтенко, виконавчий директор ГС “Мережа правового розвитку”.

Виконавчий директор ГС “Мережа правового розвитку” Євген Полтенко

Ми планували цей захід провести в урочистих умовах, але криза громадського здоров’я позначилась на всіх сферах нашого життя. І за таких умов шаблонні підходи більше не працюють, тому в багатьох випадках нам доводиться бути новаторами у вирішенні проблемних питань. 

Добре, що ми зробимо сьогодні фокус на те, які потреби та проблеми є у людей, якими є їх очікування та  які нестандартні рішення для нестандартних проблем може запропонувати Громадський центр правосуддя в м. Біла Церква”.

На фото: Олена Сінчук, керівниця проєкту Громадський центр правосуддя в м. Біла Церква та менеджерка з організаційного розвитку ГС “Мережа правового розвитку”.

Керівниця проєкту Громадський центр правосуддя в м. Біла Церква та менеджерка з організаційного розвитку Мережі правового розвитку Олена Сінчук:

Мета нашого центру — створити доступ до правосуддя шляхом побудови місточку довіри між громадою та владою. Більшість таких центрів розташовані в приміщеннях судів, але наш центр розміщений в міській бібліотеці. Таке розміщення було схвально оцінене нашими донорами та партнерами, адже це значно розширює аудиторію проєкту і дозволяє людям познайомитися з послугами ГЦП якомога раніше. 

До суду звертаються люди, вже маючи проблему, а в нас з’явилася  можливість стати ланцюжком між громадськістю та місцевою владою”

На фото: Віктор Кіккас, керівник Регіонального  центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Київській області

Віктор Кіккас, керівник Регіонального  центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Київській області підняв питання покращення правових сервісів громади та створення реальних можливостей доступу людей до правосуддя, вирішення повсякденних правових проблем: 

На мою суб’єктивну думку, ми маємо широкий спектр питань. Проте я вважаю, що головне - займатись правопросвітництвом громадян. Адже люди часто не можуть вирішити питання, бо не знають основних своїх прав. 

Особливі складнощі трапляються на найнижчому рівні — чиновників, бо їм головне зменшити кількість людей, і вони готові їх перенаправляти куди завгодно, аби не виконувати своїх обов’язків.

Хотілося б продумати чітку програму, яка б навчила людей самостійно розв’язувати свої проблеми та знати, куди звертатися”. 

На изображении может находиться: 1 человек, сидит, экран, офис и в помещении

На фото: Оксана Сірик керівниця Центру надання адміністративних послуг при Білоцерківській міській раді.

Оксана Сірик, керівниця Центру надання адміністративних послуг при Білоцерківській міській раді підняла питання безпекових проблем громади та базові безпекових потреб мешканців Білої Церкви:

Є нові питання та нові виклики, які потрібно вирішувати у зв’язку з пандемією: незаконні звільнення, оформлення виплат, звернення до центрів зайнятості тощо. 

Масове безробіття — це безпекове питання, адже через відчай та безпорадність, коли люди, не розуміючи, де та яким чином їм отримати допомогу, вчиняють деструктивні дії. Це призводить до підвищення злочинності, насилля в сім’ї та вживання алкоголю, тощо.

Було б добре використати нам на допомогу доступ до мас-медіа: для того, щоб допомогти людям знайти шляхи вирішення своїх проблем”. 

На фото: Інна Малишко, юристка Громадського центру правосуддя у м. Біла Церква.

Юристка Центру Інна Малишко розповіла про застосування методології місцевого індексу прав людини як інструменту моніторингу дотримання прав людини в Білій Церкві: 

Місцевий індекс прав людини – це комплексне дослідження, спрямоване не виявлення зусиль влади на місцях у напрямку дотримання та забезпечення базових прав людини. 

Він нараховує 9 ключових напрямків: безпека громади, навколишнє природне середовище, охорона здоров’я, гідний рівень життя, освіта і культурний розвиток, соціальний захист для вразливих категорій, праця та умови її реалізації, право на інформацію, добре врядування. 

Дослідження проводиться за чіткими критеріями, визначеними в Інструменті моніторингу, а загальний рейтинг населеного пункту вираховується за простою бальною системою. 

Ми, провівши перемови з нашими колегами в м. Біла Церква, розглядаємо для проведення моніторингу наступні напрямки, які найбільше відповідають цілям нашої діяльності:  безпека громади, праця та умови її реалізації, право на інформацію, добре врядування”.

Звертаємо вашу увагу, що в період карантину правова допомога та консультації надаються у дистанційному режимі наступними засобами зв’язку:

Телефони:+380996040650, +380683329421
Ел. пошта: pravovadopomogabc@gmail.com
Онлайн-чат на сайті: www.ldn.org.ua
Фізична адреса Центру: Київська область, м. Біла Церква, вул. Леваневського, 55
Графік роботи: пн.-пт., 10.00-17.00.
(УВАГА! Зараз Центр працює ТІЛЬКИ ДИСТАНЦІЙНО).

*Діяльність центру стала можливою за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США.  До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Додаткову інформацію про діяльність USAID можна отримати у Відділі зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53, на вебсайті: http://www.usaid.gov/ukraine або на сторінці у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine

Програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя» реалізується з жовтня 2016 року і ґрунтує свою діяльність на здобутках попередніх проєктів USAID «Україна: верховенство права» та «Справедливе правосуддя». Мета програми — надання підтримки судовій владі, Уряду, Парламенту, адвокатській спільноті, правничим школам, громадянському суспільству, ЗМІ та громадянам у створенні умов для функціонування незалежної, підзвітної, прозорої та ефективної системи правосуддя, яка забезпечує верховенство права, та у боротьбі з корупцією. Детальнішу інформацію про програму можна отримати за телефоном +38 (044) 581-3303, на вебсайті www.newjustice.org.ua або на сторінці у Фейсбук: fb.com/usaid.newjustice.  

Контакти

  • office@ldn.org.ua
  •  www.ldn.org.ua
  • +380 44 227 9773
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.