bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Безпека журналістів на порядку денному у навчанні суддів

Проєкт «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні» у співпраці з Національною школою суддів України (далі НШСУ) під час карантину провели онлайн 5 дводенних тренінгів “Кримінально-правовий захист професійної діяльності журналістів”. Їх слухачами стали 112 суддів.

Спеціалізований курс розроблявся упродовж чотирьох місяців шістьма суддями-тренерами із залученням Людмили Опришко, констультантки Ради Європи, та у безпосередній співпраці з представниками НШСУ.

Олександр Іщенко, заступник начальника відділу НШСУ, ефективно здійснював координаційну роботу з розробки та впровадженню курсу. Навчальний курс пройшов триденну апробацію, що була поєднана з навчанням майбутніх тренерів-суддів з усіх куточків країни. Пізніше було проведено чотири дводенні кущові онлайн-тренінги на базі Львівської, Дніпровської, Чернівецької та Одеської філій НШСУ.

Слухачі тренінгу мали змогу покращити свої знання та суддівські навички у сфері захисту професійної діяльності журналістів, в тому числі щодо стандартів у сфері свободи слова та практики ЄСПЛ, а також в результаті тематичного обговорення сесій та виконання низки практичних інтерактивних вправ.

Наталія Шукліна, проректорка НШСУ, професорка та заслужена юристка України, зауважила: «Тренінг розроблено у короткі строки на виконання пункту 16 Рекомендацій парламентських слухань «Безпека діяльності журналістів в Україні: стан, проблеми і шляхи їх вирішення», схвалених постановою Верховної Ради України від 14 січня 2020 року № 456-IХ. Цей курс є важливим як для суддів, так і для кандидатів на посаду судді».

Галина Смірнова, керівниця Проєкту “Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні”, зазначила: “Ситуація з безпекою журналістів в Україні потребує вжиття державою особливих заходів у відповідь на непоодинокі випадки агресії проти журналістів. Наразі на онлайн-платформі Ради Європи щодо захисту журналістики і безпеки журналістів зафіксовані численні випадки порушення прав журналістів в Україні. Крім того, з’явилися нові виклики щодо здійснення журналістської діяльності у період карантину. Саме тому важливо проводити навчання для суддів стосовно міжнародних стандартів безпеки журналістів. Подібні тренінги, а також інші заходи, заплановані Проєктом, мають на меті посилити безпеку медіаучасників завдяки гарантованому законодавством захисту та ефективному національному механізму швидкого реагування для захисту медіаучасників ”.

В ході тренінгів виступив Павло Пушкар, начальник відділу департаменту виконання рішень Європейського суду з прав людини Ради Європи, і представив практику ЄСПЛ у справах щодо захисту професійних прав журналістів та висновки і рекомендації для України.

Нагадаємо, що ухвалені Верховною Радою України рекомендації Парламентських слухань щодо безпеки журналістів рекомендували Національній школі суддів України включити до обов’язкової програми підготовки, перепідготовки (підвищення кваліфікації) суддів вивчення спецкурсу з питань захисту професійної діяльності журналістів та інших медіаучасників, ефективного розслідування вчинених щодо них злочинів, розробленого з урахуванням європейських стандартів у галузі захисту прав людини, та забезпечити його подальше практичне втілення.

Програмою розроблених тренінгів передбачено розкриття широкого кола питань, що стосуються професійної діяльності журналістів та її кримінально-правового захисту.

Проєкт планує продовжити навчання правоохоронців щодо цієї тематики, зокрема, в межах спеціально створеного навчального курсу щодо безпеки журналістів на базі спільної методології з трьома навчальними закладами – Національною школою суддів України, Національною академією внутрішніх справ і Національною академією прокуратури.

Проєкт «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні» має на меті зміцнити роль медіа, їхню свободу та безпеку, а також суспільного мовлення як інструментів для досягнення консенсусу в українському суспільстві.

Слідкуйте за новинами Проєкту в Facebook https://www.facebook.com/CoEUPSIS/

Контакти

  • oksana.totovytska@coe.int
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.