bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Школярі пошили 17 тисяч мішечків на карантині: підсумки Всеукраїнського проєкту «Мішечок»

Організатори Всеукраїнського конкурсу «Мішечок» оприлюднили, хто став переможцем проєкту. Головний приз, принтер для сублімаційного друку, їде до середньої загальноосвітньої школи № 23 м. Львова.Колективну перемогу спільними зусиллями здобули учні, які разом пошили 1716  мішечків. За словами учасників та кураторів від школи, вони планують запозичити ідею конкурсу і на її основі запроваджувати власні екологічні проєкти у новому навчальному році. 

Почесне друге місце здобула Павлоградська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №9 Дніпропетровської області - учні пошили 1560 мішечків. Лідерами стали також: Мелітопольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 8, (307 мішечків); Державна спеціалізована художня школа-інтернат І-ІІІ ступенів “Колегіум мистецтв у Опішні” імені Василя Кричевського, Полтавської області; Тернопільський ліцей №21 - спеціалізована мистецька школа ім. І.Герет; Центральноукраїнський державний будинок художньої та технічної творчості м. Кропивницький - у кожному навчальному закладі  пошили по 251 мішечків. Всі фіналісти отримують дипломи за участь та заохочувальні призи - вітамінізацію від партнерів конкурсу. 

Усього за перемогу у командному заліку змагалися понад вісім тисяч учнів та їх родини 285 шкіл з усіх куточків України. Найактивнішими були представники Сумської, Донецької та Полтавської областей. У підсумку учасники, які подавали колективні заявки пошили 17429 мішечків. Також щотижня у соцмережах відзначали переможців в індивідуальному заліку за оригінальний та творчий підхід до завдання. В індивідуальному конкурсі взяли участь 608 учасників, які разом пошили 1012 багаторазових торбинок. 

Школярі стали рушіями моди ощадливого ставлення до ресурсів Землі. Особливість проєкту у тому, що більшість учасників шили торбинки власноруч та використовували за основу старі та непотрібні речі, тим самим давали їм друге життя.  Кожна створена багаторазова торбинка - це п’ять сотень невикористаних пластикових пакетиків щороку. 

- Приємно було бачити таку неймовірну активність. Визначати переможців було непросто, роботи кожного учасника достойні відзнаки. Карантин підштовхнув нас до гнучкості й дав проєкту нові можливості розвитку екологічної відповідальності в Україні. Кожен мішечок - це спільний внесок в екологічне майбутнє, - ділиться підсумком конкурсу очільниця Міжнародного молодіжного руху «School Recycling World» в Україні Ксенія Ренчковська.

Організатори планують, що «Мішечок» перетвориться на своєрідний рух та позитивну звичку використання багаторазового пакування. А також допоможе сформувати серед українців екологічну культуру дбайливого ставлення до навколишнього середовища.

- Пластиковий пакет забруднює довкілля, коли починає розпадатись. Його мікрочастинки потрапляють в землю, отруюють рослини і усе живе кількасот, а то і тисячу років. Діти почали користуватись багаторазовими мішечками в побуті. Це модно - залишатися у тренді проєкту “Мішечок”, не зупинятись на досягнутому, продовжувати почату справу, - коментує засновниця Міжнародного молодіжного руху  «School Recycling World» Юлія Мархель.

- Йдеться про далекоглядні цілі, що стосуються усвідомленого споживання. З попереднього досвіду співпраці з School Recycling World можна сміливо стверджувати, що робота з дітьми дає вагомий результат. На додаток, дорослі, спостерігаючи за ними, переосмислюють ставлення до проблем навколишнього середовища і змінюють власні звички в бік ощадливого споживання, — зазначила Наталія Фесюн — менеджер по роботі з органами влади та громадськістю компанії PepsiCo Україна.

«Мішечок» має потенціал для змін по всій країні.За словами організаторів, у планах – зробити проєкт постійним, а конкурс щорічним та впровадити національну програму екологічної освіти.

Організатор проєкту – громадська організація «Міжнародний молодіжний рух «School Recycling World». Конкурс відбувається за сприяння Міністерства освіти і науки України та за підтримки  генерального партнера – Компанії PepsiCo Україна. 

Роботи учасників можна переглянути в соціальних мережах за хештегом #мішечокSRW, а подальші проєкти та активності вже анонсовано на сайті schoolrecyclingworld.org.

Разом до екологічно відповідального життя!

Контакти

  • Ренчковська Ксенія
  • керівникця ГО Міжнародний молодіжноий руху «SchoolRecyclingWorld» в Україні +380 98 818 99 87
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.