Громадський центр правосуддя в м. Татарбунари за фінансової підтримки Європейського Союзу продовжує серію порад, як емоційно протистояти епідемії COVID-19 та уберегтись від конфліктів «Пережити карантин». У другому випуску медіаторка Центру Світлана Гудь радить, як управляти емоціями в умовах карантинної ізоляції.
Панікувати, відчувати стрес в умовах загрози абсолютно природнє явище, особливо, якщо загроза стосується життя, здоров’я людини і контролювати її ми не в змозі. В нашому випадку загрозою є поширення світом COVID-19 або вже звичного для нас терміну короновірус, який певним чином вирвав нас з соціуму та ізолював. Така ізоляція є для нас значним стресом, на який кожен реагує по своєму: хтось панікує «ми всі помремо», хтось вірить в те, що все це велика афера, хтось через обмеженість простору починає агресувати аж до проявів насильства (хоча сподіваюсь, що до цього не дійде).
Не будемо вдаватися в деталі психології, однак спробуємо надати декілька корисних порад, як управляти своїми емоціями в умовах вимушеної тимчасової ізоляції та маломобільності. Тим більше, що часу в нас на це достатньо і потрібно його використати з користю для себе і повернутись до роботи з новими силами та енергією. Тому пам’ятаємо:
1) Не реагувати на емоційні негативні дописи. Якщо ж не втримались, спробуйте одразу знайти і позитивні новини щодо ситуації з поширенням захворюваності. Підписуйтесь на позитивні сторінки в мережі, що трохи оздоровить потік інформації, яку ви споживаєте.
2) Спробувати обмежити перебування в соціальних мережах, або хоча б спробувати скоротити час перебування в них найближчий місяць. Якщо ж маєте бажання та звикли бути активним в соціальній мережі, краще поширювати позитивні новини, наприклад звернути увагу на соціально-відповідальний бізнес, волонтерство, спілкуватися більше з друзями з різних тем, що не стосуються вірусу (приготування страв, дізнаватись як вони проводять час з дітьми, які фільми дивляться та ін.).
3) Можете відволіктись на дистанційне навчання (зараз безліч он-лайн курсів з різної тематики), послухати музику, переглянути список фільмів, до яких раніше не доходили руки (але бажано не типу «Зараження», «Апокаліпсис» та ін. ), дочитати список літератури, що відклали, спробувати підтягти іноземну мову (навіть можна тепер записатись на індивідуальне заняття), завершити або розпочати прибирати, готуючись до свята.
4) Зайнятися собою, знайти цікаві вправи для підтримки свого фізичного стану, якщо до цього у вас не вистачало часу на спортзал (але звісно, якщо дозволяють квадратні метри житла). Фізичні навантаження допоможуть знімати напругу та відволікатись, тим більше вже за місяць таких навантажень ви побачите свій чудовий результат в дзеркалі.
5) Зосередити також увагу на харчуванні і спробувати нарешті, що ж то таке ПП (правильне харчування). Адже карантин - це не тільки вільний час вдома, але й можливість смачно та багато готувати для родини, або їсти, якщо готуєте не ви, що збільшує ризик набрати і самому зайві кілограми. Здорове, регулярне харчування – це вже 50% нашого фізичного та емоційного комфорту.
6) Не забувайте про звичні для вас речі, які ви робите в свій робочий період (спілкування з друзями, колегами, планування графіку на травень, а можливо і на квітень, пристосуватись до виконання роботи дистанційно або он-лайн). Головне спілкуватись з людьми більше на позитивні теми, підтримувати та підбадьорювати один одного. В кінці кінців, можна також переглядати країни, куди б хотіли на відпочинок.
Ми маємо зосередитись на тому, що залежить від нас і допоможе провести карантин з користю для себе, родини і залишитись стійкими емоційно. А тому:
Ну і остання рекомендація: не забуваймо, що весна – це час для оновлення та розквіту не тільки природи, але й особистих можливостей, оптимізму. Намагайтеся, по можливості, зосередити увагу на своєму майбутньому, планам, бажанням. І не забувайте, карантин це тимчасово!
Діяльність Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках проєкту «Громадський центр правосуддя як мультифункціональна платформа розвитку правосуддя в громадах».
Коментарі