У лютому Трансперенсі Інтернешнл Україна оприлюднила Рейтинг прозорості міст за 2019 рік. Окремою сферою, яку оцінювали аналітики, є прозорість комунальних підприємств. Відповідно до розробників методології, вона є третьою за важливістю, адже за виконання індикаторів можна отримати 10 балів зі 100.
Програма “Transparent cities/Прозорі міста” заснована у 2017 році українським представництвом глобального руху Transparency International. Метою програми є подолання корупції в органах місцевого самоврядування та дотримання найкращих практик в прозорості та підзвітності. Рейтинг прозорості 100 найбільших має ряд показників, згідно з якими порівнюються муніципалітети: відкритість інформації про роботу органів влади, участь громадськості у процесі прийняття рішень, прозорість інвестиційної сфери, бюджетування, закупівель тощо.
Для укладання рейтингу у сфері прозорості комунальних підприємств (КП) аналізують:
На сьогодні у 5-ти містах України, серед яких Тернопіль, Кропивницький, Рівне, Чернівці та Богуслав, в рамках проєкту який виконує Інститут висвітлення війни та миру (IWPR) за підтримки МЗС Королівства Норвегії здійснюється аналіз комунальних підприємств. Для цього дослідження використовується більш вузькопрофільна та більш комплексна Методологія дослідження публічності комунальних підприємств, що розроблена в рамках проєкту “Центр громадського контролю “Дій” громадською організацією “Центр громадського моніторингу та аналітики”.
Навесні громадські активісти презентуватимуть результати прозорості та публічності КП, загальноміські рейтинги згідно з вимогами законодавства України та кращих практик.
Автори: команда ГО “Центр громадського моніторингу та аналітики”
Коментарі