bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Місцеві бюджети Миколаївщини отримають понад 240 млн грн субвенції на освітні програми

Минулого тижня під час засідання Уряду було схвалено ряд рішень у сфері освіти.  Так, місцевим бюджетам Миколаївської області буде спрямовано кошти на освіту, а також Кабмін підтримав позицію Асоціації міст України щодо врахування реального контингенту учнів. 

Так, на програму «Спроможна школа для кращих результатів» Миколаївщині  буде надана субвенція у розмірі 140 млн грн (60 млн за загальним фондом і 80 млн за спеціальним). “Ці кошти спрямовуватимуться на реалізацію проєктів, пов’язаних із завершенням розпочатих раніше будівельних робіт - це будівництво нових шкіл, реконструкція, капітальний ремонт існуючих будівель, та формування нового освітнього простору. Використання субвенції здійснюватиметься на засадах співфінансування з місцевими бюджетами”, - коментують експерти Миколаївського відділення Асоціації міст України. 

Внесені зміни і до порядку надання субвенції на впровадження “Нової української школи” у 2020 році. Так, близько 30 млн грн буде спрямовано на закупівлю засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів початкової школи (або структурних підрозділів інших закладів освіти, що забезпечують здобуття початкової освіти). На закупівлю обладнання, інвентарю для фізкультурно-спортивних приміщень, засобів навчання, у тому числі навчально-методичної та навчальної літератури, зошитів з друкованою основою для шкіл, що беруть участь в експерименті з реалізації Державного стандарту початкової освіти, виділено майже 700 тис грн. А на підвищення кваліфікації педагогічних працівників та проведення супервізії буде спрямовано понад 9,6 млн гривень.

Звертаємо увагу, що субвенція надається на засадах співфінансування з місцевими бюджетами. При цьому джерелами співфінансування коштів місцевих бюджетів не можуть бути міжбюджетні трансферти з державного бюджету місцевим бюджетам. Розподіл коштів між місцевими бюджетами здійснюватиме облдержадміністрація, а погоджуватиме цей розподіл Міністерство освіти”, - підкреслюють аналітики Асоціації міст України.

Що стосується особливостей використання залишків коштів за освітньою субвенцією на оснащення закладів загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти, то тут йдеться про придбання обладнання для навчальних кабінетів та STEM-лабораторій. 

Відповідно до перерозподілу коштів, затвердженого  наприкінці минулого року, вже у 2020-му на ці потреби Миколаївській області передбачено більше 18 млн грн. Закупівля обладнання здійснюватиметься централізовано й контролюватиметься Міністерством освіти і науки України. 

Крім того, освітню субвенцію збільшено шляхом розподілу коштів між місцевими бюджетами з урахуванням уточненого параметра кількості учнів

Так, на збільшення обсягу видатків споживання бюджетам міст обласного значення, районів та об’єднаних територіальних громад Миколаївщини громад буде додано понад 42 млн грн освітньої субвенції. Асоціація міст України дякує Кабінету Міністрів за підтримку позиції органів місцевого самоврядування щодо врахування реального контингенту учнів під час обрахунку обсягів освітньої субвенції на 2020 рік. Адже перерозподіл коштів може забезпечити заробітними платами педагогів шкіл у громадах, де був наявний дефіцит. 

______________________ 

Миколаївське регіональне відділення Асоціації міст України 

 

 

 

 

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 1  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.