bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Як одночасно підтримати народні традиції та волонтерські проєкти

Таким рецептом можуть поділитися волонтери полтавської школи «Паросток».

Колядування для нас не тільки можливість оживити народні звичаї, а й спосіб зібрати кошти на волонтерські справи нашого гурту. Наш волонтерський загін допомагає і літнім людям, і дітям у Микільському навчально-реабілітаційному центрі та міському онкологічному відділенні. Цього року кошти, які нам подарували на колядках, підуть на допомогу дванадцятирічному Максиму Демусенку, який бореться із раком та на здійснення інших волонтерських справ”, — говорить одинадцятикласник Андрій Заболотніков, лідер шкільного волонтерського загону.

Підготовка починається ще до новорічних свят. Збираються колядницькі та щедрівницькі гурти, вивчаються віншівки, колядки та щедрівки, щоб програма дарувала різдвяний настрій. Роль колядників із сивої давнини в тому й полягала, щоб веселою грою та добрим словом здійснити важливу обрядодію — замовляння на щастя та добробут. Тож до задачі колядники-волонтери ставляться з усією серйозністю. На колядування кожен одягає національний одяг — а це, між іншим, не лише вишиванки, а й шаровари, плахти, кожухи, керсетки, пояси. За старовинним сценарієм відтворили вертеп. Це яскраве дійство колись дало початок народним виставам. У вертепі безліч героїв — пастухи, цар Ірод, його воїни, козаки та янголи. Перевтілившись, веселе товариство вітало з Різдвом тих, хто підтримує українські традиції, у такий спосіб дякуючи друзям і партнерам за підтримку. Три тисячі наколядованих коштів отримає родина Максима, а 13 січня гурт продовжить своє благодійне щедрування. 

Довідка

Волонтерський загін школи «Паросток» заснував проєкт «Чужих стареньких не буває», спрямований на підтримку людей похилого віку. Крім того загін підтримує дітей, які потребують допомоги. В грудні 2019 року волонтери здійснили масштабну доброчинну акцію: серію благодійних ярмарків та кулінарних воркшопів. Вони випекли власноруч три сотні пряників-миколайчиків для літніх людей із Горбанівського геріатричного інтернату. Привітання зі святами та «кошики Миколая» отримали від волонтерів родини в скрутних обставинах Полтавського району.

«Ми абсолютно згодні з думкою наших колег із ЄС, що волонтерство пропагує потужну соціальну консолідацію, допомагає інтеграції в суспільстві, є початком кар’єрного зростання, сприяє здобуттю знань та практичних навичок, а глобальному рівні є способом побудувати нове активне громадянське суспільство. Формування соціальної відповідальності та соціальної компетентності є важливою складовою нашого освітнього процесу», – вважають у ПНВК «Паросток».

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.