bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

«Освітній Хаб міста Києва – це територія нових можливостей для кожного»

Спілкування з директоркою Освітнього Хабу міста Києва Марією Богуслав щодо результатів роботи Освітнього Хабу за 2019 рік.

- По-перше, і це найважливіше – нам вдалось започаткувати в Києві в

цьому році масовий рух щодо навчання людей незалежно від віку і сфери діяльності, залучивши до цього процесу велику кількість киян і не тільки.

Понад 10 000 осіб вже пройшли практичні тренінги по найактуальнішим наразі на ринку праці навичкам: емоційному інтелекту, вмінню вести переговори, управлінню людьми та проєктами, особистісному розвитку тощо, і це не рахуючи он-лайн користувачів порталу Освітнього Хабу eduhub.in.ua.

Цим навичкам не вчать у школах та університетах, але люди з високим рівнем володінням саме цими навичками, які називають «м‘якими» (soft skills), є успішними та щасливими в сучасному світі, чого ми всі прагнемо в решті решт.

На скільки мені відомо, такі курси коштують чималі кошти, яка вартість навчання в Освітньому Хабі?

- Оскільки цей проект реалізується КНП «Освітня агенція міста Києва» Київської міської державної адміністрації, то навчання для киян є безкоштовним. Нам вдалось залучити зіркових тренерів та експертів, таких як: відомий психолінгвіст та поліглот Віталій Зубков, двічі рекордсмен Книги Рекордів Гінесу Володимир Співаковський, найвідомішій лікар України Доктор Комаровський та інших фахівців, які відгукнулись на прохання взяти участь в цьому соціальному проєкті.

Тому наш освітній контент є справді ефективним та корисним, що і підтвердив Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих Національної академії педагогічних наук України. Ці навички люди можуть застосовувати у будь-якій сфері, де вони працюють, або для відкриття власного бізнесу, а також при спілкуванні з близькими та друзями у повсякденному житті.

Яким чином формувались навчальні програми?

- Ми взяли за основу думку міжнародних експертів Всесвітнього Економічного Форуму в Давосі, які визначили топ-навички, які будуть найзатребуванішими у 2020 році. Саме ці навички і запропонували киянам.

Вже в процесі роботи ми отримали прохання розробити спеціалізовані курси для викладачів та вчителів. Так з’явився курс «Мистецтво Викладання», який наразі подивились понад 30 000 осіб, і ще сотні вчителів пройшли практичні тренінги в рамках Форумів Сучасних Викладачів «Освіта 3.0», які були проведені не тільки в Києві, але і у Львові, Вінниці та Кропивницькому.

Ми використовуємо інноваційну модель «змішаного» навчання (blended learning), тобто поєднуємо он-лайн лекції та тестування з практичними тренінгами, що дозволяє, з одного боку, охопити максимальну кількість людей, а з іншого – проконтролювати якість засвоєння знань та навичок.

Після цього курсу з’явились й інші: курс для батьків «Діти покоління Z», екологічний курс «Зелена Україна», курс з антикорупції для державних службовців «Чесна Країна», програма з профорієнтації для школярів «Обери професію – забезпеч майбутнє». У наступному році плануємо нові освітні курси та програми на актуальні для українського суспільства теми.

 Які плани Освітнього Хабу міста Києва на 2020 рік?

- Оскільки 2019 рік був роком старту проєкту і нашим головним завданням було створити масовий рух навчання киян, що ми і виконали: за результатами соціологічного дослідження, яке було проведено у грудні, пізнаваність Освітнього Хабу серед киян наразі є більше 40%, тобто, майже кожен другий дорослий мешканець Києва знає або вже користувався нашим проєктом.

Наступного року ми плануємо не тільки запустити нові освітні курси і постійно збільшувати залученість киян до саморозвитку протягом всього життя, але і створити дещо зовсім нове для України, але нехай це залишиться поки що секретом…

Що б Ви хотіли побажати киянам та всім українцям у Новому Році?

- Наша місія: зробити так, щоб якомога більше людей не полишали саморозвиток та продовжували вдосконалювати необхідні їм навички протягом всього свого життя, для того щоб кияни зокрема та українці загалом змогли реалізувати себе в своїй країні і не лишати Україну назавжди у пошуках кращої долі.

Тому я щиро хочу побажати всім українцям не опускати руки у будь-які ситуації і пам’ятати, що успіх та щастя кожної людини залежить виключно від неї самої, від її навичок та вміння правильно реагувати на життєву ситуацію, що складається в даний момент, і спрогнозувати, що буде відбуватись надалі.

Як говорить найкращий хокеїст всіх часів Вейн Грецькі, який має українські коріння: «Я мчу туди, де шайба буде, а не де вона була».

Це і є девіз Освітнього Хабу: «Територія нових можливостей для кожного».

Контакти

  • Анастасія Павлова: 093-987-56-47
  • e-mail: anastaspavlovaa@gmail.com
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.