bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Від опанування комп’ютером до участі у житті громади

У Новорайській ОТГ, що на Херсонщині, місцева ГО «Спільна турбота Плюс» реалізувала проект «Комп’ютер – це те, що мені знадобиться».

У рамках проекту, 32 людини поважного віку протягом кількох місяців оволоділи уміннями використання комп’ютерної техніки, опанували навички електронної комунікації, у тому числі у соціальних Інтернет-мережах, дізналися про те, як у режимі онлайн долучитися до прийняття рішень, замовити адміністративну послугу або сплатити комунальні платежі.

Посилання

Після реалізації проекту 12 учасників навчань створили персональні сторінки у мережі Facebook та стали підписниками у групі Новорайської ОТГ, активно коментуючи на ній події із життя громади.

Більше того, під час навчання учасники проекту ознайомилися із веб-сайтом Новорайської ОТГ (https://novorajskaotg.dosvit.org.ua/), його структурою, інформаційним наповненням та електронними сервісами для громадян. Як результат, підготували та направили лист-звернення на адресу сільської ради із пропозиціями щодо модернізації цього Інтернет-ресурсу для посилення комунікації між владою та місцевими жителями, більш ефективного залучення їх до управлінського процесу, налагодження зворотного зв’язку.

Навчання

Зокрема, запропонували розширити можливості сайту завдяки запровадженню функцій подачі електронних звернень від громадян, форми зворотнього зв’язку (для подання користувачами своїх коментарів, відгуків, пропозицій тощо), проведення невеликих онлайн-опитувань із вивчення громадської думки стосовно актуальних питань життєдіяльності громади. У відповідь сільрада уже розпочала роботу над модернізацією сайту із урахуванням наданих пропозицій, демонструючи зацікавленість у діалозі з населенням.

Вручення сертифікатів випускникам комп’ютерних курсів

«Я тепер в курсі всього, що відбувається в нашій громаді. Як добре, що нас навчили користуватися комп’ютером, інтернетом. Я відчуваю, що можу розвиватися далі, а не просто сидіти вдома», - поділилася враженнями від навчання одна з учасниць проекту, пенсіонерка Наталя Дубовенко, яка віднедавна стала членкинею ГО «Спільна турбота Плюс».

«Тепер я можу більше спілкуватися з дітьми, долучатися до життя громади. А також презентувати власні вироби (вишивки, орігамі) через мережу Фейсбук», - додає ще одна учасниця проекту, пенсіонерка Ольга Гладун.

Інша випускниця комп’ютерних курсів, практичний психолог Марія Богдан зауважує: «Завдяки проекту можу тепер оплачувати комунальні платежі, вносити показники через інтернет. Розширила свої вміння у користуванні комп’ютером що є важливим у роботі».

Реалізація проекту дозволила місцевим жителям поважного віку, які не мали можливості вільно користуватися комп’ютером та Інтернет-технологіями, набути необхідних навичок, посилити комунікацію, активніше долучитися до життя громади.

ГО «Спільна турбота Плюс» реалізувала проект «Комп’ютер – це те, що мені знадобиться» у рамках проекту «Голос громади в місцевому самоврядуванні», який виконує ГО «Громадський центр «Нова генерація», регіональний партнер програми USAID DOBRE у Херсонській області.

Контакти

  • Філенко Костянтин
  • грантменеджер ГО “ГЦ “Нова генерація”
  •  fkv200479@gmail.com
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.