bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Нові ком’юніті медіа долають інформаційний голод у Станіславській громаді

Наприкінці вересня 2019 року у Станіславській ОТГ, що на Херсонщині, відбулась важлива подія: пролунав дебютний випуск «Голосу громади» - місцевого «радіо». 

Назву його придумували всією спільнотою: збирали пропозиції від односельців, а потім за найвлучніші із них голосували у соціальній мережі.

Трансляції гучного мовлення здійснюються на ринкових площах двох сіл громади: щосуботи – у с.Станіслав та щосереди – у с.Широка Балка, а записи доступні на Фейсбук-сторінці «Радіо Голос громади».

Під час ефірів слухачі дізнаються про головні події за тиждень, про актуальні зміни у законодавстві, отримують відповіді на власні запитання, які заздалегідь можуть поставити через спеціальний номер у системі Viber, а також насолоджуються приємною музикою.

А починалося все з ідеї. Її авторка, керівниця ініціативної групи Раїса Сонько розповідає: «Одного разу на базарі почула сварку – люди обговорювали те, що влада не поінформувала  їх своєчасно про вивезення сміття. Тоді в моїй колекції ініціатив з покращення життя в громаді з’явилася ще одна: відродити гучну трансляцію на ринку. Пізніше, на засіданні активної молоді, я презентувала цю ідею й отримала підтримку».

Авторка ідеї Раїса Сонько

Ініціатива знайшла відгук і серед інших жителів, які брали участь в опитуванні «Чи потрібне «радіо» нашій громаді?». Як наслідок, ідея трансформувалася у проект «Налагодження діалогу між владою та громадою через створення ком’юніті медіа», підтриманий за результатами конкурсу «Місцеві ініціативи для розвитку громад».

Завдяки грантовій підтримці, об’єднанню зусиль активних мешканців, влади і бізнесу вдалося у Станіславському будинку культури облаштувати продакшн-студію, забезпечити її необхідною апаратурою, провести навчання представників радіоредакції.

Навчання радійників громади

Тож, невипадково лише за перші три місяця проведено трансляції 10-ти ефірів. І це тільки початок!

Все, що може бути цікавим чи корисним громаді, потрапляє до ефіру, від інформації про присвоєння кадастрових номерів земельним ділянкам до особистих привітань. «Ми стараємося максимально зрозуміти запит від населення, що саме цікавить мешканців?», - говорить радіоведуча Анна Сербін.

Наступним кроком стане залучення молоді для створення молодіжної програми, отримання підлітками досвіду роботи зі студійною апаратурою. На ознайомчі візити у грудні запрошуються навіть дошкільнята.

Запис новорічних радіопривітань від дітлахів

Сільська рада також долучилася до діалогу, активно співпрацюючи з представниками радіоредакції, та започаткувала тиражування інформаційного бюлетеню «Лиман інфо», аби донести новини, події, актуальну інформацію для тих мешканців, які не мають доступу до соціальних мереж, сайту громади.

Ініціативна група Станіславської ОТГ реалізувала проект «Налагодження діалогу між владою та громадою через створення ком’юніті медіа» у рамках проекту «Голос громади в місцевому самоврядуванні», який виконує ГО «Громадський центр «Нова генерація», регіональний партнер програми USAID DOBRE у Херсонській області.

Контакти

  • Костянтин Філенко
  • грантменеджер ГО “ГЦ “Нова генерація”
  •  fkv200479@gmail.com
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.