bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Молодіжний хаб Високопільської громади: від організації дозвілля до впливу на прийняття рішень

Як активізувати молодь та залучити її потенціал для розвитку громади? Це запитання стало пріоритетним для Молодіжної ради Високопільської ОТГ (Херсонська область). .

Ідея створення хабу виникла невипадково. Молоді активісти давно прагнули облаштувати місце, де могли б збиратися, знайомитися, генерувати ініціативи із розвитку громади, ділитися інформацією між собою та із місцевою владою.

Молоді лідерки та лідери громади

Саме тому на розширеному засіданні Молодіжної ради Високопільської ОТГ вирішено розробити і подати відповідний проект на конкурс «Місцеві ініціативи для розвитку громад», організований за проектом «Голос громади у місцевому самоврядуванні» у рамках програми USAID DOBRE.

Отримавши підтримку за результатами конкурсу, молоді лідери змогли впровадити у життя свій задум

Зустріч із заступнком селищного голови О.Вітвіцьким

Новостворений хаб став місцем зборів молоді, центром для її неформальної освіти, обміну думками та народження ідей.

Саме тут почали відбуватися засідання Молодіжної ради, зустрічі із представниками сільської ради, експертами у молодіжній політиці, успішними людьми, дискусії, лекції і демонстрації фільмів.

Ідеї, висловлені у межах простору, серед іншого втілилися у проведення безкоштовних кінопоказів для молоді та малечі у шести населених пунктах (смт Високопілля, селах Новогригорівське, Мала Шестірня, Князівка, Потьомкине та Нововознесенське). Такий підхід дозволив запрошувати молодих людей не тільки до перегляду, але й до обговорення за тематикою побаченого. Тим самим, молодь згуртовувалася, активізувалася, вчилася сміливіше висловлювати і відстоювати власні погляди.

Народження нових ініціатив молоді

Іншими реалізованими ідеями Молодіжного хабу стали організація змагань до Дня фізкультури і спорту, а також кубку «Кронау» із міні-футболу. Зазначені заходи сприяли популяризації здорового способу життя серед молоді.

Молодіжний хаб долучається до пропагування спорту

До молодих лідерів та їх пропозицій уважніше дослуховуються і представники місцевого самоврядування. Невипадково питання щодо розвитку Молодіжного хабу ураховані у Стратегії сталого розвитку Високопільської ОТГ на 2019-2025 роки.

«Завдяки створенню хабу нам вдалося трохи розворушити молодих людей, активізувати і надихнути їх. Молодь відчула відповідальність за стан справ у громаді, свою значимість, вплив на те, що відбувається поруч», - переконана Світлана Стрільчук, голова Молодіжної ради громади.

Молодіжна рада Високопільської ОТГ реалізувала проект «Молодіжний хаб Високопільської громади» у рамках проекту «Голос громади у місцевому самоврядуванні», який виконує ГО «Громадський центр «Нова генерація», регіональний партнер програми USAID DOBRE у Херсонській області.

Контакти

  • Костянтин Філенко
  • грантменеджер ГО “ГЦ “Нова генерація”
  •  fkv200479@gmail.com
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.