bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Як запровадити сучасні медіа у сільських громадах?

Відповідь на таке запитання знайшла ініціативна група із села Орлове Кочубеївської об’єднаної територіальної громади (Херсонська область), що стала натхненником створення місцевого мультимедійного центру. 

Центр покликаний висвітлювати життя громади, налагоджувати комунікацію між людьми та їх взаємодію із владою.

Завдяки створенню мультимедійного центру громади, все більше селян залучаються до її життя, дізнаються про місцеві події, спілкуються через соціальні мережі, опановують комп’ютерні технології.Таким чином, стали регулярними заняття із користування комп’ютером та Інтернетом. Їх учасниками, як правило, є громадяни поважного віку. Вони прагнуть навчитися створювати документи, дистанційно звертатися до органів місцевого самоврядування або іншої установи, спілкуватися, робити комунальні платежі або отримувати адміністративні послуги.

Перегляд Ютуб-каналу громади

Набули популярності й навчальні заходи з медіаграмотності. Активним їх учасником стає місцева молодь, яка вчиться критично споживати інформацію і створювати аудіовізуальний продукт (Посилання).

Одним із основних напрямків реалізації проекту був запуск YouTube-каналу «Кочубеївська громада TV». На каналі вже розміщено більше десятка відеосюжетів, створених мультимедійним центром. Посилання на YouTube-канал

Тут є також і звіти про публічний форум «Місцеве самоврядування для людей», про збір пропозицій до бюджету, урочисті та святкові заходи, що проходять у населених пунктах ОТГ, а також інтерв’ю із відомими місцевими жителями, репортажі і різнотематичні соціальні ролики, трансляція сесії сільської ради. Більше інформації можна дізнатися за посиланнями нижче:

Зі створенням мультимедійного центру набув нового звучання орловський молодіжний медіаклуб. Його учасники та учасниці отримали додаткові можливості для розвитку, почали створювати більш якісні відеосюжети про життя громади і навіть записали інтерв’ю з головою Херсонської обласної державної адміністрації. Для професійного зростання членів молодіжного медіаклубу організовано майстер-клас засновника першої херсонської кіношколи Устина Данчука, навчання з медіаграмотності, практикуми з фото- та відеозйомок.

Майстер-клас Устина Данчука

Через свої роботи юні медійники привертають увагу до суспільно важливих питань, до проблем, які турбують місцеву молодь. Глядачам добре запам’яталися креативні відеоролики щодо необхідності боротьби з булінгом в навчальних закладах, поліпшення благоустрою села, створення належних умов для занять спортом. Створенівідеоматеріали молодь розповсюджує у соціальних мережах, демонструє під час зустрічей, тематичних бесід з однолітками.

Навчання відеозйомці

«Завдяки відкриттю мультимедійного центру нам вдається активізувати людей, насамперед молодь, залучити їх до життя громади, запалити бажанням дізнаватися про те, що відбувається поруч, і ділитися інформацією з оточуючими, впливати на життя громади на користь її мешканців. Саме так, через посилення комунікації між усіма жителями, через налагодження зв’язку із владою ми зможемо прискорити розвиток громади», - упевнена керівниця ініціативної групи села Орлове Регіна Абакумова.

Мультимедійний центр працює і після закінчення проекту, реалізуючи все нові й нові амбітні ідеї. На черзі – запис інтерв’ю із головою громади, впровадження онлайн-трансляцій сесій сільської ради та багато інших ініціатив, покликаних забезпечити людей корисною, цікавою і достовірною інформацією про місцеві події.

Ініціативна група с.Орлово Кочубеївської ОТГ реалізувала проект «Мультимедійний центр в Орлівській сільській бібліотеці» у рамках проекту «Голос громади в місцевому самоврядуванні», який виконує ГО «Громадський центр «Нова генерація», регіональний партнер програми USAID DOBRE у Херсонській області.

Контакти

  • Костянтин Філенко
  • грантменеджер ГО “ГЦ “Нова генерація”
  •  fkv200479@gmail.com
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.