bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Місцеве самоврядування для людей

Проект із зазначеною назвою реалізувала у Кочубеївській ОТГ (Херсонська область) громадська організація «МОЯ ГРОМАДА – мій добробут». 

Така ініціатива мала на меті подолати пасивність місцевих жителів, залучити їх до життя громади та прийняття рішень через підвищення  рівня обізнаності про механізми участі громадян.

До розв’язання проблеми низької активності людей команда проекту підійшла комплексно, організувавши ряд начальних та інформаційних заходів.

Інфогодина

Так, проведення ігор «Світ громади» дозволило учасникам у легкій ігровій формі краще познайомитися зі специфікою функціонування громади, бюджетного процесу та роботи органів місцевого самоврядування.

Гра Світ громади

В одноденному тренінгу «Механізми процесу залучення громадян до прийняття рішень на місцевому рівні» брали участь ініціативні жителі п’яти населених пунктів громади. Вони отримали базові знання про інструменти залучення громадян та особливості їх практичного застосування. «Пасивність жителів – це проблема. Тому вирішила розпочати із себе. Орієнтуюсь, вчуся, долучаюся та долучаю інших», - зазначила учасниця тренінгу Любов Мєх.

Пам’ятною подією для 18-ти місцевих жителів став ознайомчий візит до Тавричанської, Асканія-Нова та Присиваської ОТГ. Його учасники переймали досвід взаємодії влади із громадськістю, знайомилися із діяльністю громадських організацій та ініціативних груп, налагоджували подальшу співпрацю із ними.

Ознайомчий візит

Особливу увагу приділено інформаційно-просвітницькій роботі серед населення. Відтак, у селах Свободне, Пригір’я, Наталине та Орлове Кочубеївської ОТГ створено інфозони «Органи місцевого самоврядування для людей», в яких можна отримати інформацію про елементи прямої демократії, про те, як подати електронну петицію, реалізувати місцеву ініціативу, організувати громадські слухання або публічні консультації.

Більше того, з метою охоплення інформаційною кампанією якнайбільшої кількості населення та визначення рівня поінформованості мешканців громади про можливість участі у процесі прийняття рішень на місцевому рівні, у Кочубеївці, Пригір’ї, Орловому, Новобратському та Наталиному активістки провели вуличні інформаційні години «Залучення громадян – справа самих громадян». Під час просвітницьких акцій учасниці проекту розповідали жителям громади про можливості, які вони мають, відповідали на запитання, роздавали тематичні буклети, проводили анкетування. За результатами інфогодин здійснено локальний аналіз щодо причин низького рівня залученості громадян.

Наслідком таких навчальних і просвітницьких заходів стали перші паростки активізації людей у громаді. Наприклад, одна із учасниць проекту Валентина Гайсан тривалий час виношувала ідею озеленити територію дитячої площадки у своєму селі, але ніяк не наважувалася стати справжнім рушієм таких змін. Проте у ході реалізації проекту, надихнувшись новими знайомствами і враженнями, отримавши необхідні знання та досвід, вона змогла згуртувати навколо себе інших місцевих жительок і разом втілити у життя свій суспільно корисний задум.

Кульмінацією проекту став публічний форум «Місцеве самоврядування для людей», вперше проведений у громаді. У його роботі брали участь активні жителі, депутати, представники місцевого самоврядування. Під час форуму презентовано результати проекту, розглянуто успішні практики розв’язання проблем місцевого розвитку за участю громадян. За результатами реалізації проекту, задля підвищення ефективності участі громадян в управлінському процесі, сформовано пропозиції форуму до виконавчих органів та органів місцевого самоврядування Кочубеївської ОТГ.

«Децентралізація – не тільки адміністративний устрій, території, фінанси, економіка або розподіл повноважень. Насамперед це активні й згуртовані громади. Це люди, здатні разом приймати рішення, брати відповідальність за стан справ у своєму спільному домі. Саме тому ми й намагалися озброїти членів нашої громади знаннями і навичками використання механізмів участі», - наголошує Людмила Костюк, керівниця ГО «МОЯ ГРОМАДА – мій добробут».

Залучення громадськості до процесу прийняття рішень є одним із фундаментальних принципів демократичного суспільства, але участь громадян є продуктивною тільки тоді, коли всі зацікавлені сторони співпрацюють задля здійснення змін на благо громади та для посилення місцевого розвитку.

ГО «МОЯ ГРОМАДА – мій добробут» реалізувала проект «Місцеве самоврядування для людей» у рамках проекту «Голос громади в місцевому самоврядуванні», який виконує ГО «Громадський центр «Нова генерація», регіональний партнер програми USAID DOBRE у Херсонській області.

Контакти

  • Костянтин Філенко
  • грантменеджер ГО “ГЦ “Нова генерація”
  •  fkv200479@gmail.com
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.