bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

У Білій Церкві обговорили розвиток системи соціальних послуг та реформу інтернатів

29 листопада 2019 року, напередодні Міжнародного дня людей з інвалідністю, на Київщині відбувся круглий стіл «Шляхи впровадження плану розвитку системи надання соціальних послуг для дітей та сімей з дітьми та реформування закладів інституційного догляду в місті Біла Церква».

Під час заходу представники Білоцерківського дитячого будинку-інтернату (ДБІ) розповіли як проходить процес трансформації закладу у Київський обласний сервісний комплекс для дітей та молоді з інвалідністю, що відбувається в рамках реформи інтернатів у Київській області. Крім того, представники міських управлінь соціального захисту населення, освіти, охорони здоров’я, служби у справах дітей, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Білої Церкви, представники релігійних та громадських організацій, батьки дітей з інвалідністю та журналісти обговорили перспективи створення індивідуальних мереж підтримки для вихованців інтернатних закладів, а також співпрацю з громадою міста щодо впровадження нових соціальних послуг.

За словами адміністрації, у закладі перебуває 75 дитини та 84 особи з числа молоді. Декому із мешканців – уже за 30, вони виросли у цьому закладі, він для них рідний. І на це співробітники інтернату зважають при відселенні молоді, яке проводиться помірковано та виважено.

«Маємо вже відділення підтриманого проживання для молоді з інвалідністю, відділення паліативного догляду, яке намагаємося трансформувати з урахуванням сучасних вимог, заплановано роботу транзитного відділення для граничного віку. Це все рух в напряму деінституалізації.», - повідомила Алла Верещак, керівник Білоцерківського ДБІ, - «Сьогодні вже мало забезпечити лише першочергові потреби дітей та молодих людей з інвалідністю. Ми ставимо перед собою мету підвищити якість їхнього життя, допомогти інтегруватися у нашу громаду та суспільство загалом».

Про необхідні умови інтеграції та роль пілотного проекту «Громада для дитини» у впровадженні реформи інтернатів на Київщині й трансформацію Білоцерківського ДБІ поінформувала учасників круглого столу Раїса Кравченко, експерт проекту «Громада для дитини». Спікер, зокрема, зазначила, що кілька років тому проводилося велике дослідження Світового банку спільно із Всесвітньою організацією охорони здоров’я, висновком якого було таке: 15% жителів землі мають інвалідність – незалежно від політичного та економічного стану країн. «За 2,5 роки роботи нашого проекту у Київській області дітей з інвалідністю стало більше на 539 осіб. Це багато! Кожна 38-ма дитина Київщини має інвалідність. І наша мета – зробити усе можливе, щоб життя цих дітей, їхніх сімей вивести на якісно новий рівень. Сьогодні одне із головних завдань України – подолання поняття ненавчуваності дітей з інвалідністю. І досвід Білоцерківського ДБІ, напрацювання у цій сфері  – надзвичайно цінні».

«За результатами трансформації у Київський обласний сервісний комплекс для дітей та молоді з інвалідністю заклад зможе забезпечити денний догляд дітей та молоді з інвалідністю, тимчасовий відпочинок батькам дітей з інвалідністю з Київської області, паліативний догляд та включення у громаду дітей зі складними формами інвалідності з Білої Церкви, транзитне перебування та підтримане проживання молоді тощо.»,  - розповіла учасникам круглого столу експерт проекту «Громада для дитини» Надія Майорова. Вона детально пояснила, що передбачено кожною з послуг, які передбачено згідно з затвердженим планом трансформації.

Наприклад, вже сьогодні мешканці відділення підтриманого проживання мають можливість соціалізації та повноцінної інтеграції у громаду, вони вчаться у професійних навчальних закладах, шукають роботу, беруть участь у придбанні продуктів та приготуванні їжі тощо. 25-річний Андрій, мешканець відділення підтриманого проживання для молоді з інвалідністю розповідає: «У мене є одна мрія – мати своє життя. Моя група інвалідності дуже обмежує щодо реалізації в соціумі. Хочеться, щоб ці обмеження зникли, щоб люди ставилися до нас по-іншому». І це також є завданням реформи – сформувати толерантне ставлення населення громад до дітей та молоді з інвалідністю, до випускників інтернатів, до сімей у складних життєвих обставинах.

Питання та проблеми, що обговорювалися під час круглого столу у Білій Церкві, - надзвичайно актуальні: з 2017 року в Україні впроваджується 10-річна реформа системи інституційного догляду та виховання дітей, спрямована на трансформацію інтернатних закладів і водночас на створення відповідних соціальних послуг для дітей та сімей у громадах. Білоцерківський ДБІ став одним із 8 закладів Київщини, трансформація яких уже розпочалася.

Для цього були вагомі підстави: у Білій Церкві проживає близько 14% дітей з інвалідністю Київської області, разом із Білоцерківським районом цифра зростає до понад 16%. Тобто, приблизно кожна сьома дитина з інвалідністю Київщини проживає на цій території. Особливо гострою потреба в денному догляді є у дітей, які не підлягають навчанню у закладах освіти за станом здоров’я та тих, які перебувають на індивідуальній формі навчання.

Згідно плану трансформації, на базі Білоцерківського дитячого будинку-інтернату передбачається створення Київського обласного сервісного комплексу для дітей та молоді з інвалідністю. В закладі будуть запроваджені дві нові послуги: денний догляд для дітей зі складними формами інвалідності з міста Біла Церква, які не охоплені системою освіти, та забезпечення тимчасового перепочинку батьків, які доглядають за дитиною з інвалідністю, з Київської області. Для цих потреб буде реконструйовано окремий корпус закладу.

У Київській області реформа інтернатів відбувається за сприяння проекту «Розробка і впровадження регіонального плану стосовно збільшення обсягів надання послуг з догляду на сімейній основі (реформування інтернатних закладів) у Київській області» («Громада для дитини»), що впроваджується в рамках проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України» спільно з Міністерством соціальної політики України та Київською обласною державною адміністрацією за підтримки Світового банку.

Контакти

  • community4child@gmail.com
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.