bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Історія успіху: Пінополістирол змінює життя

Герой історії Павло став учасником програми навчання для діяючих підприємців, яка пройшла у 2017 році в Одесі. Бізнес-акселератор організовано в рамках проекту «Тривалий економічний підйом для миру» (ТЕПМ) Благодійного фонду «Карітас Одеса УГКЦ».

Ще в Донецьку Павло працював в металургійному цеху, тоді він був найманим працівником. З 2008 по 2014 рік займався підприємницькою діяльністю – продажем будівельних матеріалів та оздобленням фасадів. Але конфлікт на Сході України змусив Павла з сім’єю покинути власну домівку та бізнес, і переїхати до Одеси, де не мав ні родичів, ні друзів.

З 2016 року в Одесі Павло почав займатися фасадним декором: відкрив власну справу та налагодив виробництво з пінополістиролу. Самостійно організовував постачання, збут матеріалів, а також контролював роботи з монтажу декору.

Дізнавшись про можливість розвитку підприємницької діяльності та фінансову підтримку від проекту «Тривалий економічний підйом для миру», Павло подав заявку на участь у грантовій програмі «Бізнес-акселератор 1.0 Одеса», яка реалізовувалась восени 2017 року.

Я виготовляю об’ємні фігури, архітектурні і декоративні елементи на основі пінополістиролу, розповідає Павло. Виробництво проводиться на спеціалізованому обладнанні, частина якого була придбана на кошти гранту, частина за власні кошти. Два роки тому в мене був невеликий цех, у якому працював я з другом. Ми самостійно приймали замовлення, закуповували сировину, виготовляли та монтували готові вироби. Я не мав фінансової можливості розширитися: купити обладнання для підвищення потужностей та найняти персонал для виготовлення більшої кількості продукції. Дізнавшись про проект «Тривалий економічний підйом для миру», я зрозумів, що це мій шанс. Я з нетерпінням чекав нового заняття та старанно виконував домашні завдання, запитував тренерів про все, що мене цікавило та було незрозумілим. Я дуже хвилювався та мріяв про розширення. Захист бізнес-плану пройшов успішно, проект «ТЕПМ» підтримав мою діяльність фінансовим грантом у розмірі 80 000 гривень».

Пройшовши навчання в бізнес-акселераторі й вигравши грант, Павло зміг закупити дробарку для пінополістиролу і систему вентиляції для виробничого цеху. Завдяки отриманому обладнанню збільшив обсяги виробництва та розширив асортимент, а найголовніше створив нові робочі місця. Наразі Павло пропонує на ринку ноу-хау унікальне оздоблення будівель під травертин.

Участь в проекті допомогла зрозуміти необхідність екологічної та соціальної складових, і наразі Павло має безвідходне виробництво. Усі залишки подрібнюються та продаються підприємствам для виготовлення інших товарів, таких як безкаркасні м’які меблі. Соціальна складова бізнесу полягає у виготовленні різдвяних сніжинок та об’ємних фігур тварин для дитячих будинків.

«Ви не уявляєте, яка це радість бачити в очах дітей щастя від отриманих подарунків, посміхається Павло. – Адже для мене це невеликі витрати на виробництво, а для малюків справжнє свято. Добре, якщо б кожен бізнес в Україні мав і соціальну складову».

Участь у проекті «Тривалий економічний підйом для миру» допоміг Павлу збільшити виробничі потужності, створити робочі місця й поліпшити фінансове забезпечення своєї сім’ї.

Павло став переможцем бізнес-акселератора програми навчання для діючих підприємців, який пройшов в Одесі в 2017 році.

Бізнес-акселератор організовано в рамках проекту «Тривалий економічний підйом для миру» Благодійного фонду «Карітас Одеса УГКЦ» за фінансової підтримки Austrian Development Cooperation. Партнери проекту МБФ «Карітас України» i Caritas Österreich. 

Контакти

  • 095-295-33-30
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.