bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

У Старобільську пройшов мітап для дітей за темою віртуальної реальності
30.10.2019

Які інноваційні технології можуть допомогти людям з інвалідністю? Над цим метикували діти і дорослі під час мітапу, що відбувся 12 жовтня у Старобільську бібліотеці у межах ініціативи Meet and Code.

Які інноваційні технології можуть допомогти людям з інвалідністю? Над цим метикували діти і дорослі під час мітапу, що відбувся 12 жовтня у Старобільську.

Учасники зібралися у Луганській обласній універсальній науковій бібліотеці у межах ініціативи Meet and Code за фінансування корпорації SAP. В Україні Meet and Code реалізується Ресурсним центром ГУРТ, що є партнером Глобальної мережі TechSoup. За цією програмою подію у Старобільську ініціювало Луганське обласне відділення Української бібліотечної асоціації.  Організатори розповідають, що вирішили провести захід  під назвою «(Не) віртуальний мітап». Про сам формат говорять однозначно – він ідеально підходить для широкої аудиторії.

«Обрали формат мітапу не лише тому, що він досить популярний серед IT-спеціалістів. Мітап, найперше, дозволяє об’єднати багаточисленні групи, при цьому зосередитися на конкретних проблемах і запропонувати дієві рішення. Для дітей це чудова можливість не лише проявити себе, а й сприйняти, проаналізувати ідеї однолітків», – говорить Юлія Дубова, бібліотекарка та організаторка мітапу.

На час мітапу діти за допомогою менторів представляли свої ідеї, які можуть значно полегшити життя людей з інвалідністю. Так, 12-річний Данило Демидович  презентував макет універсального слухового апарату, нанопристрою для людей з вадами слуху. Апарат може під’єднуватися до мереж wi-fi, дозволяє регулювати гучність, слухати музику, телефонувати та приймати дзвінки.

Окуляри віртуальної реальності за кращу презентацію отримав Олександр Бабєєв. Хлопець виступив із власним дослідженням про те, як саме технології віртуальної реальності можуть допомогти паралізованим людям.

Діти поділилися, що найулюбленіша частина мітапу – це перегляд 360-градусних відео в окулярах віртуальної реальності. Віталій Скиртач, інженер-електронщик у Майстерні інноваційних технологій ЛНУ імені Тараса Шевченка, провів для дітей майстер-клас зі збору кардборду – картонних окулярів віртуальної реальності. Діти допомогли змайструвати два кардборди та випробувати їх, переглянувши відео на смартфонах.

«Такий формат заходів дозволяє учасникам швидко навчатися, а менторам доступніше розповідати, пояснювати. За допомогою необхідних засобів такі заходи будуть дуже продуктивні», – поділився Віталій.

На думку бібліотекарки та учасниці події Анастасії Літашової, успішний мітап має три критерії, серед яких пізнання чогось нового, презентування своєї ідеї у колі однодумців та відпочинок: «Усе це  і було в “Невіртуальному мітапі”. Залишаюся під враженням від ідей учасників. Діти у 8 – 13 мають прекрасні ідеї, як покращити життя інших, може, трохи й максималістичні. Але вони хочуть змінити світ і не бояться про це сказати».

Наприкінці зустрічі всі діти та ментори отримали сертифікати за участь та подарунки від партнерів події.

Прес-центр Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки

Контакти

  • Юлія Дубова
  • редакторка Луганської ОУНБ
  • тел.: 066 818 70 43. E-mail: [email protected]

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.