bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

У полоні невизначеності: у Слов’янську презентували виставку «На зламі»

16 вересня о 15:00 в Центральній міській бібліотеці м. Слов’янськ відбулося відкриття мандрівної виставки «На зламі» про зміни в житті цивільного населення впродовж 2014-2018рр. Захід відвідали представники органів місцевої влади, журналісти, громадські активісти міста та працівники закладів культури і освіти.

Виставка є результатом п’ятирічної роботи з документування організацій-учасників Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі». «Ми поєднали справжні живі спогади людей про війну, страх, невизначеність і подальші зміни, які відбулися з мирних населенням», - зазначила Марія Білякова, документаторка БФ «Восток SOS».

«На зламі» особливу увагу звертає на проблему вимушеної міграції, правового свавілля в умовах війни та житті в умовах невизначеності. Згадані також і обстріли цивільних об’єктів. Євген Чекарьов, юрист і адвокат Української Гельсінської Cпілки з прав людини, наголосив на відповідальності за руйнування житла. «Ми розуміємо, що РФ напала на Україну але звісно ми не можемо стягнути з Російської Федерації, в рамках Українського законодавства ту шкоду. Українські суди виносять рішення про стягнення шкоди. Але РФ не визнає ці судові рішення і люди не можуть отримати компенсацію за зруйноване майно», - зауважив Чекарьов.  

 Наприкінці дискусії гості презентації почали обговорювати важливість обговорень порушень прав цивільних у Донецькій та Луганській областях. Дехто виразив думку, що «На зламі» торкається лише обмеженого кола осіб, які мають активну громадську позицію. Інші ж вважали, що потрібно працювати з населенням, яке починає забувати про злочини війни. «Я вважаю, що це надзвичайно важлива виставка, яка наголошує саме на житті звичайних людей. І багато хто починає забувати про усі злочини, які відбувалися під час війни. Наше завдання як активістів – робити інформацію про порушення прав людини публічною і максимально поширювати її», - підкреслила Галина Олійникова, голова ЕГО «Мама-86». 

Презентація та створення виставки «На Зламі» стали можливими у рамках проекту «Уповноваження громадського суспільства для трансформації культури пам’яті – ненасильницькі шляхи вирішення жорстокого минулого Донбасу», що реалізується громадськими організаціями Kurve Wustrow (Німеччина) та Східноукраїнський центр громадських ініціатив (Україна) спільно із кризовим медіа-центром «Сіверський Донець» та партнерами за підтримки Федерального уряду Німеччини.

 

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.