bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Оскарження неправомірних дій Департаменту соцзахисту у Маріуполі

До Маріупольського місцевого центру з надання БВПД звернулася жінка, яка потребувала правової допомоги щодо повернення надмірно виплачених коштів щомісячної адресної допомоги ВПО для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату ЖКП.

Наказом центру №1124 від 27.05.2019 жінці було призначено представника центру Вікторію Афоніну. Жінка хотіла звернутися до суду з відзивом на позов Департаменту соціального захисту населення Маріупольської міської ради (далі - позивач), та просити суд відмовити в задоволенні заявлених вимог позивача. Після чергової перевірки за місцем проживання як внутрішньо переміщеної особи позивачем виявлено, що у володінні родини, а саме у чоловіка є будинок, який розташований у м. Маріуполь. Поштою жінці надійшов пакет документів від Іллічівського районного суду м. Маріуполя, а саме позовна заява з додатками про стягнення надмірно сплачених коштів щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, з якою у грудні 2018 року позивач звернувся до суду. В обґрунтуванні позову було зазначено, що жінка перебувала на обліку в Управлінні соціального захисту населення Кальміуського району Маріупольської міської ради та одержувала щомісячну адресну допомогу з 16.02.2015 року. Ця допомога відповідно до вимог чинного законодавства була призначена їй та сплачувалась з 16.02.2015 року по 30.07.2019 року, загалом на її користь було виплачено 17988,18 гривень. Проте, у позові було зазначено, що у володінні її чоловіка, який входить до складу родини, є будинок, який розташований у м. Маріуполь, що, відповідно до п.6 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, стало підставою для припинення вищевказаних виплат, оскільки за вказаний період, коли жінці виплачувалась ця допомога, м. Маріуполь Донецької області, де і розташований будинок, якій на право власності належить чоловіку, не входило до переліку населених пунктів на території якого органи державної влади не здійснюють свої повноваження та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, і на території міста органи державної влади України здійснювали та продовжують здійснювати свої повноваження в повному обсязі. Вказане було причиною виникнення переплати раніше виплачених сум допомоги. Посилаючись на ст.ст.16, 1166 ЦК України, позивач просив суд стягнути із жінки надмірно виплачені кошти у розмірі 17988,18.

Іллічівський районний суд м. Маріуполя Донецької області, дослідивши письмові матеріали справи та оцінивши у сукупності надані докази, прийшов до висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню виходячи с того, що на підставі рішення Маріупольської міської ради від 25.07.2017 №7/20-1724 діяльність управління соціального захисту населення Кальміуського району Маріупольської міської ради припинено шляхом ліквідації з 01 січня 2018 року. При цьому пунктом 13 даного рішення правонаступником цієї установи визначено Департамент соціального захисту населення Маріупольської міської ради. Доказів того, що м. Маріуполь було виключено з переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, а також те, що м. Маріуполь не відноситься до району проведення антитерористичної операції, суду не надано.

Таким чином, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є необґрунтованими та задоволенню не підлягають. Керуючись ст.ст. 12, 13, 81, 133, 141, 142, 200, 233, 259, 263-265 ЦПК України Іллічівський районний суд м. Маріуполя Донецької області в задоволенні позовних вимог Департаменту соціального захисту населення Маріупольської міської ради відмовив.

За безоплатною правовою допомогою, юридичними консультаціями та роз’ясненнями законодавства звертайтеся до:

 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях 

 Адреса: проспект Соборний, 77, 8 поверх, м. Запоріжжя та вул.Зелінського, 27а, м. Маріуполь

МАРІУПОЛЬСЬКИЙ МІСЦЕВИЙ ЦЕНТР ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ м.Маріуполь, вул. Харлампієвська, буд.15 Тел : (0629)474-695, +38050-951-28-81

КРАМАТОРСЬКИЙ  МІСЦЕВИЙ ЦЕНТР ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ м.Краматорськ, вул. Академічна, буд.20 Тел : ( 06264) 6-63-41, +38099-266-91-62

 

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.