bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Скільки дельфінів в неволі утримують в Одесі?

Звідки походять дельфіни та яка їхня кількість - про це можна дізнатися за допомогою реєстрації дельфінів. Та чи здійснюють її на практиці? Відповіді можна знайти у результатах дослідження ЕПЛ.

Згідно Правил і норм утримання дельфінів в умовах неволі, щорічно ДЕІ України та її територіальні органи повинні проводити інвентаризацію індивідуального складу дельфінів у дельфінаріях (океанаріумах)[1]. Крім того, дельфінарії зобов’язані самостійно вести облік дельфінів та письмово повідомляти екоінспекцію про кожен факт поступлення, народження чи смерті дельфіна протягом 24 годин[2].

Такі норми встановлені для того, щоб мати об’єктивні дані про дельфінів, які перебувають у неволі, встановлювати тривалість їхнього життя, а також попереджати потрапляння у неволю дельфінів, виловлених з природних умов.

Однак, на практиці ця ідентифікація практично не здійснюється. Так, у відповідь на запит ЕПЛ, Держекоінспекція в Одеській області повідомила, що протягом 2012-2018 років не здійснювали інвентаризацію дельфінів[3] у дельфінаріях Одеської області. Цікаво, що дельфінарій «Немо», який знаходиться в Одесі, також не повідомляв ДЕІ про факти надходження, народження чи смерті дельфінів[4]. Згідно даних останньої перевірки, проведеної екоінспекцією у 2017 році, у дельфінарії «Немо» утримується 17(!) особин дельфінів виду Tursoips truncates (Афаліна)[5]. Нагадаємо, що Афаліна занесена до Червоної книги України[6], а її використання у комерційних цілях, зокрема, у дельфінаріях, забороняється[7].

У результаті запиту ЕПЛ, ДЕІ в Одеській області направила лист до дельфінарію «Немо» щодо надання щорічної інформації про індивідуальний склад дельфінів[8]. Про те, чи виконав дельфінарій запит ДЕІ та як здійснюється облік дельфінів у інших дельфінаріях, читайте у наших наступних новинах.

Наші контакти:

Наталія Куць, юрисконсульт, аналітик ЕПЛ

natalia.kuts1@gmail.com, +380 32 225 76 82


[2] Розділ ІХ Правил, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0278-13

[3] Дані, отримані від ДЕІ в Одеській області у відповідь на запит ЕПЛ від 26.07.209 вх. № 379.

[4] Дані, отримані від ДЕІ в Одеській області у відповідь на запит ЕПЛ від 01.11.2018 вх. № 984.

[5] Дані, отримані від ДЕІ в Одеській області у відповідь на запит ЕПЛ від 01.11.2018 вх. № 984.

[7] Ст. 19 ЗУ «Про Червону книгу України», https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3055-14

[8] Дані, отримані від ДЕІ в Одеській області у відповідь на запит ЕПЛ від 26.07.209 вх. № 379.

Контакти

  • Наші контакти: Наталія Куць
  •  юрисконсульт
  • аналітик ЕПЛ natalia.kuts1@gmail.com
  • +380 32 225 76 82
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.