bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Мандрівну виставку про порушення прав людини презентували у Сєвєродонецьку

25 липня о 16:00 у холі Луганської обласної військово-цивільної адміністрації відбулася презентація мандрівної виставки про порушення прав цивільного населення на сході України «На Зламі». 

25 липня о 16:00 у холі Луганської обласної військово-цивільної адміністрації відбулася презентація мандрівної виставки про порушення прав цивільного населення на сході України «На Зламі». Перед глядачами виставки постало 13 тем, пов’язаних з порушенням прав людини на сході України та з кардинальною зміною життя внаслідок конфлікту на Донбасі. Відкриттю передувала прес-конференція у кризовому медіа-центрі «Сіверський Донець». Захід відвідали громадські активісти, переселенці, журналісти та жителі Сєвєродонецька.  

 «На Зламі» - виставка з людським обличчям, яка поєднує особисті історії постраждалих разом з інфографікою, щоб продемонструвати зміни, які відбулися в житті українського суспільства після 2014 року. 13 зламів містять відверті свідчення людей, які пережили страх перед невизначеністю та війною, руйнування сімейних зв’язків, вимушену міграцію та життя у беззаконні. Глядач має змогу співставити інтерв’ю разом з даними, які ілюструють глибші процеси: атомізацію суспільства, маргіналізацію населення, правове свавілля у «ДНР/ЛНР», відсутність бачення реінтеграції.

 Виставка «На Зламі» - спільна ініціатива організацій учасників правозахисної Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі»: Східноукраїнського центру громадських ініціатив, БФ «Восток СОС», ГО «Молода Просвіта Прикарпаття», ГО «Громадський центр правозахисних досліджень», ГО «Громадський Комітет захисту конституційних прав та свобод громадян» та кризового медіа-центру «Сіверський Донець».

 Роботі над виставкою передувала тривала робота організацій Коаліції з документування порушень прав людини у Луганській та Донецькій областях. Сергій П’ятниця, координатор кризового медіа-центру «Сіверський Донець», відзначив, що документатори організацій-учасників намагалися одразу фіксувати усі правопорушення, щоб усіх злочинців притягнули до відповідальності. «Проте, ми документували злочини не лише для судів, а й щоб розповісти про це широкому загалу: як ламається людська доля, як руйнуються родини, як люди залишаються без житла».

 Ну думку Наталії Каплун, документатора БФ «Восток СОС», «На Зламі» - не лише мистецький, а й комунікаційний проект, який апелює не лише до жителів Донецької та Луганської областей, а й до усіх людей, життя яких торкнулась війна.

«У виставці ми згадуємо 26 історій і усі вони про те, як людина проходила крізь злами та випробування. Спочатку від тривог і страху, і потім – до повної невизначеності. Більшість наших респондентів почали втрачати відчуття безпеки навесні 2014 року», - сказала Наталія Каплун.

 «Злам, наче тектонічний розлом, поділив життя людей на період До та Після», – відзначив Антон Удовенко, співавтор ідеї виставки. «Проте, нам надзвичайно приємно, що люди намагаються проникнутися історіями постраждалих і проектують цей досвід на себе: “А що якби війна була у нас?”».  

 Презентація та створення виставки «На Зламі» стали можливими у рамках проекту «Уповноваження громадського суспільства для трансформації культури пам’яті – ненасильницькі шляхи вирішення жорстокого минулого Донбасу», що реалізується громадськими організаціями Kurve Wustrow (Німеччина) та Східноукраїнський центр громадських ініціатив (Україна) спільно із Кризовим медіа-центром «Сіверський Донець» та партнерами за підтримки Федерального уряду Німеччини.

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 1  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.