В Україні запрацюють Філіали #ДівчатаSTEM з метою філіалів популяризації технічних спеціальностей та збільшення кількості дівчат до STEM-напрямів.
CSR Ukraine, експертна організація Центр “Розвиток КСВ”, за підтримки UNFPA Ukraine, Фонду ООН в галузі народонаселення в Україні, та Інституту модернізації змісту освіти ініціювали відкриття перших в Україні філіалів #ДівчатаSTEM з метою популяризації технічних спеціальностей та збільшення кількості дівчат до STEM-напрямів.
STEM – це абревіатура від Science – наука , Technology – технології (інформатика, технології), Engineering – інженерія (робототехніка, 3D-моделювання), та Mathematics – математика.
До створення Філіалів долучилося 49 навчальних закладів з 19 регіонів України: Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Херсонська, Хмельницька, Чернігівська, Львівська, Тернопільська, Харківська, Полтавська та Кіровоградська області. Заклади-учасники вже запланували активності, які готові реалізовувати протягом одного року. Серед ініціатив: проведення днів науки, розвиток менторської програми для дівчат STEM, профорієнтаційні тренінги та ігри, робота з ученицями 5-7 класів, розробка навчальних та розвивальних роботів (stem-іграшок) для дітей з особливими потребами, екскурсії на успішні STEM-підприємства та десятки інші проектів.
“В нашій школі ми вже проводимо уроки для діток, метою яких є зацікавлення малечі наукою. Але окремий фокус хочемо зробити саме на дівчат. На жаль, ми не маємо прикладів успішних жінок-науковців у своєму місті, тому дуже хочемо отримати шанс познайомитися з такими жінками і надихнутися їхніми історіями. Я хочу довести усім ученицям, що не існує жодних кордонів чи гендерних обмежень. А ті стереотипи, що існують - ми готові ламати” - розповідає Катерина Хоменко, учениця спеціалізованої середньої загальноосвітньої школи №30 з поглибленим вивченням предметів природничо-математичного циклу та англійської мови (Херсон).
Основна діяльність філіалів буде скерована на впровадження та підвищення обізнаності про STEM як провідний підхід до навчання в Україні. У рамках ініціативи, учасниці зможуть організовувати різноманітні освітні активності, спрямовані на викорінення гендерних стереотипів при виборі професій та допомагатимуть ученицям у реалізації їх власних STEM-проектів.
У листопаді 2019 року, за результатами звітування щодо проведених заходів, організатори оберуть найактивніший філіал. Переможець, визначений організаторами та партнерами програми, здобуде право організації Фінальної Конференції в грудні 2019 року. Більше інформації про ініціативу на сайті Дівчата STEM https://girls-stem.org/polozhennya
__________
Дівчата STEM - це всеукраїнська програма, спрямована на збільшення кількості дівчат у технологічних професіях. За три роки було проведено багато ініціатив, серед яких, менторська програма, хакатони для дівчат та вчителів, розроблено тематичний комікс. На численні прохання учасниць, організатори та партнери програми ініціюють створення розгалуженої мережі філіалів спільноти #ДівчатаSTEM по всій Україні. Більше інформації про ініціативу на сайті Дівчата STEM https://girls-stem.org/polozhennya
CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проекти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSREurope (Брюсель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). www.csr-ukraine.org
UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення – є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров’я та розбудови потенціалу молоді. Спільно з партнерами ми працюємо у 150 країнах та територіях світу, а з 1997 року і в Україні для утвердження рівності, подолання гендерних стереотипів, посилення можливостей жінок, рівномірного розподілу домашніх обов’язків та залучення чоловіків у виховання дітей. З 2015 року спільно з Міністерством соціальної політики України впроваджується кампанія «Щастя в 4 руки». Більше інформації про UNFPA та нашу роботу в Україні: www.ukraine.unfpa.org. Стежте за діяльністю UNFPA у Twitter та Facebook.
Коментарі