bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Громадський бюджет вивчали активісти з малих міст у Черкасах

5-6 липня у Черкасах відбулось мережування на тему «Громадський бюджет» для команд малих міст із Черкаської та Львівської областей.

Громадський бюджет вивчали активісти з малих міст у Черкасах
5-6 липня у Черкасах відбулось мережування на тему “Громадський бюджет” для команд малих міст із Черкаської та Львівської областей.
Активісти дізналися більше про громадські консультації  від заступниці міського голови Черкас Людмили Бордунос та представника ГО “Центр UA”, учасника робочої групи по розробці Положення про публічні консультації Сергія Пасічника.


Також розібралися як працює громадський бюджет завдяки членкині Координаційної ради з питань громадського бюджету міськради Людмили Проценко, та дізналися особливості громадського бюджету Канева від ініціаторки проекту-переможця канівського громадського бюджету Лесі Шульги.
“В Німеччині також є погані дороги та довгі бюрократичні процедури. Але громадськість повинна бути наполегливою та переконливолю”, - підкреслила радниці уряду мікрорайону Берліну щодо взаємодії влади та громада задля розв’язання міських питань Альмут Таран.
Активісти з Чигирина, Канева, Сміли, Корсуня та Борислава, Трускавця і Червонограда дійшли висновку, що публічні консультації допомагають вирішити, куди витратити серйозні суми бюджетних коштів так, щоб вони були максимально корисними для всієї громади. І це мають вирішувати люди, а не 42 представники-депутати.


Крім того, консультації – це своєрідна страховка для чиновників, а тому вони мають бути зацікавлені у їх проведенні.
Важливо й те, що для того, щоб люди повірили у консультації – треба їх виконувати.  І це, звісно, найважче. Але один успішний результат, коли зроблено так, як вирішили люди, дасть потужний поштовх до частішого використання цього ресурсу.
“Люди повинні знати, що їхні ідеї – важливі. Навіть, якщо вони не виграли. Наприклад, включити ті чи інші проекти в бюджет розвитку. Це допоможе підтримувати цікавість громади до конкурсу”, - підкреслила регіональний координатор проекту Тетяна Ковальчук.

Київський Діалог — це унікальна німецько-українська платформа для діалогу та обміну досвідом, яка об’єднує сфери політики, бізнесу, медіа та громадянського суспільства  для сприяння демократичному розвитку України.
Проект “Об’єднана мережа міст у восьми регіонах України задля підтримки місцевих реформ” реалізується Київським Діалогом за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.
www.kyiv-dialogue.org.

Контакти

  • https://www.kyiv-dialogue.org/
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.