bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

У Дружківці пройшли зустрічі з обміну досвідом у питаннях фізичної доступності міста
08.07.2019

Існують люди, які сприймають питання безбар’єрності та доступності виключно в контексті потреб людей із інвалідністю. Проте, якщо подивитись на ситуацію очима маленької дитини, матусі із візочком або людини поважного віку, то постає трохи інша картина. Запит на архітектурну доступність має значно більша кількість людей – це також і представники та представниці маломобільних груп.

Маломобільні групи населення – це і вагітні жінки, діти до 7-ми років та ті, хто їх супроводжує, люди з постійними чи тимчасовими функціональними порушеннями (фізичними, сенсорними, психічними, розумовими), люди які отримали травму або хворіють; люди з нестандартними розмірами тіла (значно більшою або меншою за середню масою тіла, низького чи зависокого зросту),  люди поважного віку. Відповідно, люди з інвалідністю, говорячи публічно про свої потреби вільного доступу та пересування містом, невимушено представляють інтереси й інших, про чиї потреби забувають в процесі формування та реконструкції міського середовища. Аби розширити розуміння, що безбар’єрність важлива для більшості населення, команда «Нової Дружківки» провела зустрічі з обміну досвідом у питаннях фізичної доступності міста за участі Уляни Пчолкіної, лідерки «Групи активної реабілітації», та Світлани Фоміної, директорки Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Донбас».

Зустрічі, які відбувалися останнього тижня у платформі ініціатив «Халва хаб», стали діалоговими майданчиками для тих, кого хвилюють питання доступності. 

«Інклюзія має стати напрямком для подальших ініціатив та проектів, направлених на розвиток міста. Доступність для всіх, включеність кожного у прийняття рішень і формування порядку денного – це майбутнє, яке вже наступило. І ми як представники громадського сектору маємо прискорювати впровадження цих підходів у життя громад». - зазначила Уляна Пчолкіна.

В той же час, на думку Світлани Фоміної саме за універсальним дизайном майбутнє. «Життя в громаді стане комфортним лише тоді, коли представники маломобільних груп зможуть вільно пересуватись містом. Ми народжуємось, дорослішаємо, з часом – старіємо, і на кожному етапі нашого життя ми стикаємось із питаннями доступності та інклюзії. Безбар’єрність стосується кожного та кожної. Відповідно, ми маємо вже зараз потурбуватись про своє майбутнє і майбутнє наших дітей, онуків та розпочати широке використання принципів універсального дизайну в плануванні громадських просторів». – зазначила вона. Також Світлана Фоміна розповіла про досвід проведення аудиту фізичної доступності у Краматорську та про досягнення Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Донбас».

«Проведення аудиту фізичної доступності у Дружківці – це не лише спроба оцінити доступність інфраструктури міста, а й перспектива запровадити принципи універсального дизайну. Вже наприкінці липня ми разом з представниками профільних відділів Дружківської міської ради проведемо оцінку фізичної доступності об’єктів, визначених  під час спеціалізованих фокус-груп із представниками та представницями маломобільних груп населення», – зазначав під час зустрічей Сергій Пронкін, голова ГО «Нова Дружківка», керівник проекту «Оцінка фізичної доступності у Дружківці».

Проведення аудиту доступності публічного простору у м. Дружківка стало можливими завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.