bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Відбулася онлайн-прем’єра спільного фільму СЦГІ та DocNoteFilms

28 червня, в День Конституції України у вільному доступі з’явився короткометражний документальний фільм «Крихка Свобода», створений кінематографістами об’єднання Babylon‘13 та студії DocNoteFilms за сприяння «Східноукраїнського центру громадських ініціатив». Фільм знайомить глядачів з історіями 5 мирних мешканців, незаконно ув’язнених у підвалах колишньої Луганської обласної державної адміністрації після окупації. Про це повідомляється на сайті «Східноукраїнського центру громадських ініціатив».

«У назву фільму «Крихка свобода» ми закладали ідею, що базові поняття, які ми вважаємо нормальними і невід’ємними – свобода вибору, висловлювань, фізична свобода – можуть зникнути буквально за один день. Це могло би трапитися з будь-ким із нас, якби наші міста опинилися в окупації. Розповісти мовою кіно про досвід цих людей – великий виклик. І я неймовірно вдячний кожному з цих 5 героїв, що вони нам довірилися», - говорить режисер Костянтин Кляцкін.

Основою для зйомок фільму послугувала інформація, зібрана правозахисниками для аналітичного звіту «За ґратами будинку «уряду ЛНР», про факти катування і жорстокого поводження. Водночас, творці фільму тактовно підійшли до болючої теми полону і не висвітлювали жахливих подробиць утримання полонених.  Документалісти ставили перед собою завдання зробити кіно, яке буде зрозуміле кожному у будь-якому місті України.

«Для мене робота над фільмом не була простою, тому що потрібно було знову пригадати, пережити все, що відбувалося. Але цей фільм важливий і потрібний – багато людей досі залишаються там, у нелюдських умовах. Те, що відбувається по той бік лінії зіткнення, нагадує процеси, які відбувалися після Жовтневої революції – коли обвинувальні вироки штампували усім підряд з однією метою – залякати. Я вважаю, що це терор над мирним населенням, тому що приклади таких розправ придушують волю, здатність людей критично мислити і оцінювати те, що відбувається», – каже Олександр Ретівов, герой фільму.

 Публікація фільму у вільний доступ відбулася у символічну дату.

«День Конституції – це привід не лише радіти своїм конституційним правам, але й привід замислитися над тим, що ми можемо зробити для українців, які перебувають під тимчасовою окупацією, і чиї фундаментальні права порушуються щоденно», - зазначив Голова «Східноукраїнського центру громадських ініціатив Володимир Щербаченко.

Перед онлайн-прем’єрою стрічка була презентована в кінотеатрах Києва, Сєвєродонецьку, Слов’янську, Харкові, Львові, та інших містах. Фільм також було показано у Польщі для учасників щорічної конференції з прав людини ОБСЄ та в Українському домі у Варшаві.

Режисер фільму - Костянтин Кляцкін, оператор-постановник - Павло Липа, композитор - Роман Вишневський, звукорежисер - Василь Явтушенко, виконавчий продюсер - Сергій Малярчук, художник - Ласло Алмаші, дизайнер анімації - Сергій Григор’єв, пошук героїв та змістове консультування - Володимир Щербаченко, Ганна Янова.

Фільм доступний для перегляду за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=ZQNWy6RHj6U

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.