У 2018 році з державного та місцевих бюджетів було виділено понад 500 мільйонів гривень для організацій громадянського суспільства. Цікаво — як отримати державне фінансування для вашої організації? Тоді ця інформація для вас.
Спробуємо розібратися — що таке державне фінансування, яких типів воно буває, де його шукати та як отримати.
Державне фінансування громадських організацій може бути декількох типів:
Розподіл коштів може бути на загальнодержавному чи місцевому рівнях.
Приклади залучення коштів на загальнодержавному рівні:
✔ Для організацій у сфері культури Український культурний фонд має аж шість грантових програм різного спрямування, і більшість програм має кілька лотів.
✔ Організації, які працюють із молоддю, можуть взяти участь у конкурсах проектів від Міністерства молоді та спорту.
✔ Для організацій ветеранів конкурси адмініструє Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників АТО.
Оголошення про проведення конкурсів ви можете знайти на сайтах виконавчих органів влади та на Урядовому порталі в рубриці “Громадянське суспільство і влада”.
⇒ Зверніть увагу, що деякі організатори конкурсів мають обов’язкові вимоги до подання проектів всеукраїнського масштабу — вони повинні покривати не менш, ніж 14 областей України. Якщо ваша організація не готова до такого, то розгляньте можливості на місцевому рівні.
До державного фінансування також відноситься:
Державні закупівлі. Послуги, які можуть запропонувати громадські організації органам влади: від консалтингу у різних сферах, екологічного аудиту, опитування громадської думки — до створення дизайну чи проведення комунікаційної кампанії.
Громадські організації можуть отримувати держфінансування для надання соціальних послуг через механізм державних закупівель, участь у конкурсах соціальних проектів, різні типи грантових програм тощо.
Громадський бюджет можуть використовувати і громадяни, і громадські організації. Зазвичай, організація не отримує кошти на рахунок, але може контролювати виконання свого проекту. Громадський бюджет реалізовують більш ніж у 150 містах. Наприклад, у Києві на його реалізацію у 2019 році виділено 160 мільйонів гривень. У 2019 році запланована реалізація всеукраїнського громадського бюджету — передбачено 500 мільйонів гривень за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку.
Процедура подання заявки на державне фінансування не складніша, ніж більшість грантових процедур.
Більше про фінансування громадських організацій — дивіться у четвертому та п’ятому відео проекту #InnovationsTogether:
Нагадаємо, що Проект ЄС для розвитку громадянського суспільства в Україні запустив новий відео проект #InnovationsTogether — яскравий та цікавий YouTube формат, щоб поговорити про громадський сектор.
Кожний відео сюжет буде розкривати важливу тему для громадського сектору: важливість використання мобільних технологій, важливість правильних та ефективних діджитал комунікацій, важливість дизайну для донесення меседжів та змін, які хочуть робити громадські організації. Також, будуть формати експериментів та тьюторіалів — за всім цим можна слідкувати у Facebook за хештегом #InnovationsTogether, а також підписуйтесь на YouTube-канал Громадського Простору.
Цей проект реалізований за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Коментарі