bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Громадськість та органи місцевого самоврядування отримали навички участі у процедурі ОВД

ЕПЛ провели тренінг з ОВД для органів місцевого самоврядування та громадськості.

3 червня 2019 року МБО «Екологія-Право-Людина» (ЕПЛ) провела тренінг у Львові із оцінки впливу на довкілля для представників громадськості та органів місцевого самоврядування. Ця європейська процедура запрацювала в Україні в грудні 2017 року. За новими правилами, коли підприємство планує будівництво або реконструкцію об’єкту, що може мати значний впли на довкілля, воно спершу має оцінити вплив своєї діяльності на стан води, повітря або на інші компоненти оточуючого середовища. Обов’язковою умовою є участь громадськості у цьому процесі. Тільки після такої комплексної оцінки компетентний орган влади може прийняти рішення про погодження діяльності.

«ОВД проводиться щодо майбутніх проектів будівництва автомагістралей, аеропортів, великих ферм, переробки небезпечних відходів тощо. Інформація про усі кроки проходження конкретним проектом процедури ОВД публікується в єдиному реєстрі ОВД, який є вільним у доступі. Завдяки цьому процедура є прозорою та дозволяє усім бажаючим ознайомитися з її результатами», –  зазначила Софія Шутяк, провідний юрисконсульт ЕПЛ. «Лише після проходження процедури ОВД, суб’єкти господарювання можуть отримати дозвіл на здійснення відповідної діяльності. Це дозволяє завчасно виявити можливі негативні наслідки від її реалізації та попередити настання цих ризиків. Механізм ОВД стимулює підприємства обрати оптимальне місце для забудови та технологію, яка не так шкодитиме довкіллю. Завдяки ОВД у плюсі залишаються усі – бізнес не втрачає гроші, а громадськість не потерпає від шкідливого будівництва», - наголосила Єлизавета Алексєєва, керівник інформаційно-аналітичного відділу ЕПЛ.

Учасники дізналися про етапи оцінки пливу на довкілля та про права громадськості у цих етапах. Так, ОВД включає підготовку звіту з ОВД, проведення громадського обговорення, надання висновку з ОВД. Цікаво, що невід’ємною частиною ОВД є участь громадськості, яка відбувається на етапах підготовки та обговорення звіту з ОВД. Громадськість, до якої відносяться будь-які особи, незалежно від їхнього місце знаходження, можуть надати коментарі та пропозиції до обсягу дослідження звіту з ОВД, а також до самого звіту. Ці коментарі та пропозиції повинні враховуватися під час видачі висновку з ОВД та видачі остаточного рішення про здійснення планованої діяльності.

Теоретичні блоки були підкріплені практичними вправами – учасники навчилися визначати випадки, за яких повинна проходити процедура ОВД, а також ознайомилися зі змістом та значенням для громадськості документів, які готуються на кожному з етапів ОВД.

Додаткова інформація:

Міжнародна благодійна організація «Екологія-Право-Людина» (ЕПЛ) проводила тренінг за підтримки проекту «Громадська синергія», що фінансується Європейським Союзом та виконується Міжнародним фондом «Відродження». Захід проходив під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства. Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заході, є особистою позицією авторів/спікерів і необов’язково відображають точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

Контакти

  • Наші контакти: Наталія Куць
  •  юрисконсульт
  • аналітик ЕПЛ +380 32 225 76 82 office@epl.org.ua natalia.kuts1@gmail.com
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.