На прикладі культурного сектору розбираємось з різними типами фінансування, яке можуть отримати громадські організації.
Український культурний фонд, Фестиваль 86 та Мистецький Арсенал діляться порадами як отримати фінансування від держави, донорів, спонсорів, краудфандингу та як бути ефективним в кожному з цих напрямів.
Український культурний фонд — державна інституція, що фінансує проекти у сфері культури. У 2018 році підтримали 293 проекти на суму понад 139 млн гривень.
Міжнародний фестиваль кіно та урбаністики «86» у 2018 році — це 3000 відвідувачів, 39 фільмів, 17 міжнародних учасників та 100 заявок на міжнародний конкурс «Пальма півночі».
Мистецький Арсенал — це національний культурно-мистецький та музейний комплекс. У 2018 році — це 6 виставок та 2 великі події: Книжковий Арсенал і Арсенал Ідей.
«Важливий маркер — це інновативність. Тобто унікальні проекти, які ще до цього не були реалізовані», — розповідає директорка Українського культурного фонду Юлія Федів.
Якщо ви плануєте податись на грант Українського культурного фонду, Юлія Федів описує ваші кроки:
Зайти на сайт https://ucf.in.ua
Ознайомитися з пакетом документів
Заповнити проектну заявку
Скласти кошторис проекту
Завантажити документи
А також ділиться цінними порадами:
Подавайте інновативні ідеї
Опишіть цільову аудиторію, а також очікувані результати проекту
Проаналізуйте культурно-мистецьку цінність проекту
«У 2018 році у нас було 13 джерел фінансування. Щоб Фестиваль «86» зміг відбутись, лише краудфандингу було б замало», — розповідає Ілля Гладштейн, співзасновник Міжнародного фестивалю кіно та урбаністики «86».
Поради співзасновника Фестивалю «86» Іллі Гладштейна:
Щоб виграти грант, потрібно правильно заповнити заявку!
Не вигадуйте проект під грант. Шукайте грант під свою ідею
Не працюйте з великою кількістю грантів одночасно
Беріть у команду професіоналів: бухгалтера та грант-менеджера
«Мистецький Арсенал здебільшого фінансується з двох джерел: державне фінансування та власне зароблені кошти. Якщо говорити про спонсорство/партнерство, ми намагаємось говорити з нашими клієнтами в контексті «чим ми можемо бути їм вигідні», — розповідає Соломія Боршош.
Соломія Боршош, заступниця директорки з питань розвитку Мистецького Арсеналу, радить:
Проаналізуйте свою ідею від початку і до завершення
Проговоріть усі нюанси бюджету зі своїм бухгалтером чи фінансовим менеджером
Бюджет має складати проектний менеджер
Шукайте спонсорів, партнерів і декілька грантів
Більше про фінансування громадських організацій — дивіться у четвертому відео проекту #InnovationsTogether:
Нагадаємо, що Проект ЄС для розвитку громадянського суспільства в Україні запустив новий відео проект #InnovationsTogether — яскравий та цікавий YouTube формат, щоб поговорити про громадський сектор.
Кожний відео сюжет буде розкривати важливу тему для громадського сектору: важливість використання мобільних технологій, важливість правильних та ефективних діджитал комунікацій, важливість дизайну для донесення меседжів та змін, які хочуть робити громадські організації. Також, будуть формати експериментів та тьюторіалів — за всім цим можна слідкувати у Facebook за хештегом #InnovationsTogether, а також підписуйтесь на YouTube-канал Громадського Простору.
Цей проект реалізований за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Коментарі