В Одесі презентували інтерактивну мапу соціальних конфліктів півдня Одеської області

В п’ятницю 1 лютого 2019 року в м. Одеса, в приміщені «ImpactHub» Громадська організація «Регіональний аналітичний центр» презентувала результати дослідження та інтерактивну мапу соціальних конфліктів на півдні Одеської області.

Презентація відбулась в рамках проеку “Розробка пілотної моделі мапування соціальних конфліктів на прикладі п’яти районів півдня Одеської області”, що реалізувався спільно з Програмним офісом Форуму громадянської служби миру (ForumZFD) в Україні.  

Під час презентації голова організації Світлана Гудь розповіла, що в рамках проекту було проведено дослідження соціальних конфліктів та конфлікточутливих тем в п’яти районах півдня Одеської області, а саме: Ренійському, Болградському, Татарбунарському, Ізмаїльському та Кілійському. 

- Дослідження з метою отримання інформації про ситуацію в південних районах області проводилось в два етапи: через проведення фокус-груп, які покликані одержати оперативно глибинну інформацію в невеликій експертній групі респондентів щодо рівня соціальної напруженості в районі та питань, що можуть призвести до конфлікту, як то: релігія, реформи, міжнаціональні відносини, освіта, політична ситуація та ін. Другий етап - моніторинг та наліз публікацій в засобах масової інформації на предмет конфлікточутливих тем, що піднімаються в громадах та можуть свідчити про наявну соціальну напруженість відносно вище зазначених питань. Всі проаналізовані конфлікти відбражені на розробленій в рамках проекту інтерактивній мапі соціальних конфліктів. 

Запрошений експерт ГО “Поліський фонд міжнародних та міжрегіональних досліджень” Наталія Висіканець зазначила:

Створення інтерактивної мапи соціальних конфліктів півдня Одеської області - це перший крок, який дозволить усім зацікавленим сторонам швидко реагувати на поточну ситуацію. Аналіз конфліктів дасть змогу вибудувати відповідні методи роботи та розширить коло організацій та осіб зацікавлених в виявлення та попереджені конфліктів, адже це актуальна потреба не тільки для півдня Одеської області, а й для інших регіонів, особливо прикордонних. 

Аналітик проекту Ярослав Католик презентувавши методологію дослідження, зазначив: 

Питання моніторингу конфліктних процесів на підні Одещини є надзвичайно актуальним. Достатньо сказати, що ще декілька років тому цей регіон розглядався як плацдарм для різноманітних сепаратистських проектів, які робили ставку саме використання притаманої цьому складному регіону конфліктності. На щастя, ці загрози в значній мірі вдалось нівелювати, однак не вирішити повністю. А тому поки проти нашої країни продовжує вестись агресивна гібридна війна, ігнорувати ці загрози не можна. .. Саме тому, результати цього дослідження можуть використовуватись в подальших моніторингах для визначення ефективності вирішення органами влади та вироблення рекомендацій щодо посилення ролі держави та органів місцевого самоврядування у виявленні конфліктів, їхнього аналізу та реагування на них (використання мінімальних практик медіації та недопущення ескалації). 

Вже скоро на інтерактивну мапу соіальних конфліктів зможуть внеситись конфлікти, що виникають по всій территорії України і всі бажаючі зможуть долучитись до її наповнення. Поки карта доступна для жителів півдня Одеської області, а саме пілотних пяти районів Одещини за посиланням: rac.od.ua/map/  

Контакти

  • Светлана Гудь
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi

Мої активи

Нові можливості з ГУРТом!Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.