Підлітки дізналися про права та правоохоронців

17 січня 2019 року до загальноосвітньої школи №6 м. Куп’янська завітав правозахисник Юрій Чумак, який провів для старшокласників цікавий правоосвітній урок-тренінг.

І перше запитання, яке він задав учням 9-го та 11-го класів, було: «А хто ж такі правозахисники?». Підлітки, звісно, відповіли, що це особи, які захищають права людини. І назвали цілу низку прав і свобод, закріплених у Конституції України. Проте на питання, хто ж дає людям права та хто ці права порушує, юнакам та дівчатам надати відповіді виявилося складно.

Тому правозахисник у цікавій інтерактивній формі роз’яснив, що не міністри, депутати чи інші чиновники дають права, а людина їх має вже за фактом свого народження, а агенти держави мусять створювати умови для реалізації прав, і при цьому самі їх не порушувати.

Ю. Чумак нагадав, навіщо потрібна держава й правоохоронці, розповів школярам про правила поведінки при спілкуванні з поліцейськими.

І представив для перегляду анімаційні стрічки з серії «Ти і поліція», підготовлені Асоціацією українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів (Асоціацією УМДПЛ) разом зі студією Real Stories Production.

Завданням мультфільмів є навчити дітей старшого шкільного віку поводитись з поліцією в рамках закону, вміти захищати свої права та не стати жертвою свавілля поліцейського.

Також зі старшокласниками були розіграні типові ситуації, в яких може опинитися будь-який підліток, коли доводиться взаємодіяти з поліцією.

Переглянули учні й соціальні ролики щодо попередження вуличного й домашнього насильства, створені IREX-Україна спільно з Національною поліцією.

Юнаки та дівчата задавали свої питання, завзято обговорювали почуте та побачене.

Найбільш активним учасникам заходу Юрій Чумак презентував довідники «Підлітку про поліцію» та «Притягнення до адміністративної відповідальності поліцією», видані Асоціацією УМДПЛ. Такі ж пам’ятки були залишені для шкільної бібліотеки.

А «Методичний порадник з використання анімаційного фільму «Ти і поліція» правозахисник вручив вчительці історії та правознавства Тетяні Ланевській, яка планує і в подальшому використовувати дані мультфільмі в роботі.

Директорка школи Людмила Лакішек зауважила, що очолюваний нею навчальний заклад, хоча й засновано ще в далекому 1933 році, завжди відкритий до освітніх новацій та заохочує учнів до нових правових знань, які можуть стати в нагоді.

Нагадаємо, що дана просвітницька діяльність впроваджується в рамках ініціативи Чугуївської правозахисної групи «Центр посилення правових можливостей місцевих територіальних громад Великобурлуцького, Балаклійського, Вовчанського, Куп’янського, Зміївського та Шевченківського районів та об’єднаних громад цих районів», підтриманої Міжнародним фондом «Відродження».

Контакти

  • Георгій Кобзар
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi

Мої активи

Нові можливості з ГУРТом!Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.