bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Сформовано видання про молодіжну роботу в Південно-Східній Україні

Протягом червня - грудня 2018 року на території Запорізької, Донецької та Дніпропетровської області впроваджувався проект «Молодіжна робота на локальному рівні в Південно-Східній Україні», який мав на меті покращення менеджменту молодіжної роботи.

Актуальність молодіжної політики в Україні обумовлюється збільшенням пасивності молоді у громадському секторі та її міграцією за кордон. У зв’язку з цим, питання якості та ефективності роботи з молоддю ще більше набирає “суспільну вагу”.

В Україні поняття “молодіжна робота” є невизначеним у нормативно- правових документах та законадавчих актах, а такої професії як “молодіжний працівник” офіціально не існує. При цьому, майже в кожному населеному пункті є особа, на яку покладено відповідальність за реалізацію молодіжної політики. З молоддю починають працювати в маленьких містах та селах, розуміючи, що це найкраща інвестиція в громаду. Але за якими показниками вимірювати «якість» молодіжної роботи? Як ми можемо визначити «успішна» чи «неуспішна» громада у контексті роботи з молоддю?  Для вирішення окреслених питань було проведено дослідження «Молодіжна робота на локальному рівні в Південно-Східній Україні». Визначено чіткі показники для оцінки молодіжної роботи на локальному рівні та, виходячи з них, проаналізовано сучасний стан роботи з молоддю в містах та громадах Запорізької, Дніпропетровської та Донецької областей.

В межах проекту  ми зібрали узагальнену інформацію про молодіжну роботу в  62 ОТГ та 28 містах окреслених областей, а також проаналізували систему молодіжної роботи в 8 громадах (в Запорізькій області – м.Мелітополь, м.Василівка, Гуляйпільська ОТГ; в Дніпропетровській - м. Жовті Води, м. Новомосковськ, м. Кам’янське; в Донецькій - м.Краматорськ, м.Маріуполь).  

З числа тих громад, що надали інформацію, у контексті здійснення роботи з молоддю хочемо виокремити Широківську ОТГ, Комиш-Зорянську ОТГ, Чернігівську ОТГ та Приморську ОТГ з Запорізької області; Лиманську ОТГ з Донецької області та Слобожанську ОТГ, Покровську ОТГ, Апостолівську ОТГ з Дніпропетровської області. 

За результатами проекту було сформовано видання “Молодіжна робота на локальному рівні в Південно-Східній Україні: результати проекту”, яке вміщує в собі:

- Інформацію щодо молодіжної інфраструктури, умов молодіжної участі, успішних практик молодіжної участі в ОТГ Запорізької, Дніпропетровської та Донецької областей;

- Якісний аналіз системи молодіжної роботи м. Мелітополь, м.Василівка, Гуляйпільскій ОТГ, м.Кам’янське, м.Новомосковськ, м.Жовті Води, м. Краматорськ, м.Маріуполь;

- Результати онлайн-опитування молоді щодо визначення її інтересів;

- Рекомендації щодо підвищення рівня молодіжної участі в ОТГ та містах;

Якщо ви бажаєте отримати видання в електронному форматі –  напишіть нам на пошту ngo.yes.ukraine@gmail.com. Якщо ви представник державної чи громадської організації, яка працює з молоддю або молодіжний активіст – ви можете отримати безкоштовно друковану версію, написавши свою поштову адресу на електронну адресу зазначену
вище.

Ви можете використовувати це видання для того щоб:

- Дізнатись  та подивитись на прикладі інших міст з чого складається молодіжна робота на локальному рівні та її основні показники;

- Знайти потенційних партнерів для розвитку молодіжної роботи - громади та міста, які могли б поділитися досвідом та надати підтримку у процесі розвитку молодіжної роботи в вашому населеному пункті;

- Отримати інформацію про успішні приклади молодіжної участі в ОТГ та містах для майбутнього впровадження у своїй громаді;

- Використовувати запропоновані рекомендації задля успішного розвитку або започаткування молодіжної роботи в своїй громаді. 

Проект «Молодіжна робота на локальному рівні в Південно-Східній Україні» фінансується Європейським Союзом в межах Програми стипендій Eastern Partnership Civil Society Facility. Партнери проекту - Державний інститут сімейної та молодіжної політики. У випадку виникнення будь-яких запитань щодо проекту можете звертатись на електронну пошту ngo.yes.ukraine@gmail.com, або до координатора проекту за телефоном: 066-66-51-445 -  Овчарова Валерія.

Контакти

  • ngo.yes.ukraine@gmail.com
  •  066-66-51-445
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.
<