bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Благодійні медогляди: реальна допомога жителям села

Сотні населених пунктів, десятки тисяч обстежених пацієнтів: вже чотири роки працює програма «Медицина Харківщини для людей», завдяки якій у сільській місцевості проводяться безкоштовні медичні огляди. 

Ця програма стала візитною карткою Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області та допомогла виявити тисячі захворювань у селян.

Невропатолог, окуліст, кардіолог, спеціаліст з ультразвукової діагностики та гінеколог, «озброєні» сучасним діагностичним обладнанням, – ось та важка медична «артилерія», яку Фонд задіяв у боротьбі за здоров’я мешканців Харківщини. З 2015 року мобільні бригади лікарів-волонтерів їздять по області та проводять безкоштовні медичні огляди на базі сільських амбулаторій і фельдшерсько-акушерських пунктів. У пріоритеті – найбільш віддалені та глухі села, мешканці яких мають обмежений доступ до медичних послуг. Завдяки благодійним медоглядам люди можуть пройти комплексне профілактичне обстеження: зняти ЕКГ, визначити рівень цукру у крові, перевірити зір і поміряти  внутрішньоочний тиск, зробити ультразвукове дослідження внутрішніх органів, проконсультуватися зі спеціалістами вузького профілю.

«Для місцевого населення найважливіше, що може відбуватися в селі, – це ці  медичні огляди, це саме важливе та необхідне, - зазначає Олена Мушик, завідуюча ФАП села Шульське Первомайського району. - Майже всі жителі старше 65 років вже нікуди не виїжджають, бо мають проблеми зі здоров’ям – артрити, артрози, гіпертонія. А деякі не можуть дійти навіть до ФАПу, я до них сама приходжу. Під час огляду ми організуємо їх  доставку – автомобілем сімейного лікаря людей привозять сюди і вони мають змогу пройти тих спеціалістів, до яких іншим шляхом вони не дістануться ніколи, якщо не буде цих медоглядів».

Цього року медичні бригади Фонду працювали у селах Харківщини з травня по жовтень. У багатьох населених пунктах лікарі побували вже вчетверте, тому не дивно, що люди зустрічали їх, як добрих знайомих.  Системна і послідовна робота дозволила медикам Фонду не тільки завоювати довіру селян, але й досягти відчутних результатів щодо профілактики та своєчасної діагностики захворювань.

«Чотири роки тому, коли ми тільки запустили медичну програму, лікарі виявляли дуже багато захворювань, про які люди навіть не підозрювали. Це і серцеві патології, і хвороби шлунково-кишкового тракту, і онкологія. Але поступово ситуація змінилася: зараз нові захворювання виявляються все рідше, люди в основному приходять на огляди для профілактики. Тобто наша мета – забезпечення доступності медичних послуг і запобігання розвитку захворювань серед сільського населення – досягнута», - каже Валерій Дема, голова Наглядової ради Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області.

«Я щороку проходжу безкоштовний медогляд, людей завжди багато – довгенько приймають лікарі, бо кожного треба вислухати, уважно обстежити, - розповідає Любов Сазонова, мешканка села Шипувате Великобурлуцького району. - Враження дуже приємні від всіх лікарів, я навіть писала про них у районну газету. Спеціалісти – вищий клас!».

За чотири роки роботи програми «Медицина Харківщини для людей» Фондом було організовано 673 благодійних медичних огляди. Лікарі-волонтери побували в усіх районах області – і в кожному селі працювали до останнього пацієнта. Усього сільському населенню Харківщини було надано майже 172 тисячі медичних послуг.  

Контакти

  • rozvytok.fund@gmail.com
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.