bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

У Сумах завдяки громадському бюджету з’явився перший в області шкільний STEАM-центр

У рамках реалізації проектів громадського (партиципаторного) бюджету на базі школи № 7 ім. М. Савченка створили STEАM-центр, який відкрили 3 вересня.

Під нього у школі спеціально обладнали кабінет, де школярі, починаючи з 2-го класу, зможуть ґрунтовніше опановувати IT-технології та також вчити фізику, хімію, біологію за допомогою дослідів та експериментів. Для цього педагоги та діти мають у своєму розпорядженні 11 комп’ютерів, два 3D-принтери та витратні матеріали для них; ігровий стіл для конструювання і випробування роботів; мультимедійний проектор; понад 30 наборів навчальних конструкторів. Бюджет проекту склав 468 042 гривень.

Упродовж року вчителі школи з метою перейняття досвіду та підвищення кваліфікації побували у закладах освіти Києва. Також учителі інформатики разом із учнями 10-А та 10-В класів зібрали два 3D-принтери, здійснили перший пробний друк додаткової деталі для нього та власними силами зібрали роботів Cubelets Twenty Kit.

«Діти охоче йдуть сюди. І навіть влітку під час канікул приходили і разом із дорослими облаштовували STEАM-центр», – розповіла директор школи Олександра ДЕМЕНКО.

Міський голова подякував ініціаторці проекту Олені НАЗАРЕНКО та всіх причетних до створення STEАM-центру за реалізацію важливого та потрібного проекту.

«Всі розуміють, що майбутнє України за розумними дітьми, а STEАM-освіта – одна з можливостей цього досягти. Вважаю, що подібних центрів згодом має з’явитись у Сумах більше, і, можливо, не лише через втілення проектів партиципаторного бюджету, а й через реалізацію таких ініціатив по лінії профільного управління», – зазначив міський голова Олександр Лисенко.

Поки дорослі оглядали обладнання та умови центру, учні різного віку із захопленням займалися моделюванням та керуванням роботів. Міський голова поспілкувався зі школярами, разом з ними оглянув їхні моделі.

Абревіатура STEАM розшифровується як science (природничі науки), technology (технологія), engineering (інженерія), art (мистецтво), mathematics (математика), тобто інтеграція всіх п’яти дисциплін у єдину систему навчання. Діти вчитимуться моделювати, конструювати, вивчати мобільну робототехніку, електроніку, інженерну графіку, тривимірне моделювання, прототипування, мехатроніку тощо.

Створення STEАM-центру – це один із 18 проектів громадського (партиципаторного) бюджету, що реалізуються в поточному році на загальну суму близько 9 млн гривень.

Додамо, що з 1 вересня по 5 жовтня відбувся черговий цикл партиципаторного бюджетування. На проекти, що будуть реалізовані у 2019 році, у міському бюджеті передбачать 10 млн. гривень. 

Надихнуті успішним прикладом, сумчани запропонували два поідібні преокти щодо аналогічного центру у одній зі шкіл та Центру робототехніки у Центрі наукової творчості школярів. 

Більше фото https://smr.gov.ua/uk/novini/podiji/11390-u-sumakh-zavdyaki-gromadskomu-byudzhetu-z-yavivsya-pershij-v-oblasti-steam-tsentr.html 

Контакти

  • Моша Андрій Михайлович
  • координатор громадського бюджету м.Суми
  •  gromad_budget@smr.gov.ua
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.